پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنران مراسم بزرگداشت سالروز دهم فروردین:

به برکت ولایت فقیه در جزیره ثبات و امنیت به سر می‌بریم/ این انقلاب منحل شدنی نیست


حجت الاسلام راشد یزدی با بیان اینکه با وجود فهم و درک بالای ولایت فقیه است که اکنون در جزیره ثبات و امنیت به سر می‌بریم، تأکید کرد: اگر ملتی از یک رهبر فرهیخته بهره‌مند باشد و پشت سر این فقیه عادل حرکت کند به مقصد می ‌رسد.

به گزارش یزد امـــروز به نقل از خبرنگار یزد آوا، مراسم گرامیداشت قیام مردم یزد در دهم فروردین 57 و دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی صبح امروز با حضور سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت الله ناصری امام جمعه یزد، آیت الله وافی نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان، جمعی از مسئولین استان و آحاد مردم دارالعباده در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.

 

 


حجت الاسلام محمد کاظم راشد یزدی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دهم فروردین 57 با اشاره به چهار رکن استواری یک انقلاب، رهبری را یکی از این ارکان نام برد و ادامه داد: چنانچه انسان ایمان و تقوا داشته باشد ولی نداند پشت سر چه کسی حرکت می‌کند، به جایی نمی‌رسد.

 

 

وی با بیان اینکه ملت ایران با عنایت خداوند از رهبری فرزانه برخورددار است، تصریح کرد: هر انجمن، تشکل و شورایی نیاز به رهبر دانا و فهمیده دارد و در این زمان که عصر سرعت است اگر در انتخاب رهبر و حمایت از او کوچکترین اشتباهی کنیم، غیر قابل جبران است و تنها با لحظه‌ای غفلت از مسیر منحرف می‌شویم.

 

 

این خطیب برجسته با بیان اینکه با وجود فهم و درک بالای ولایت فقیه است که اکنون در جزیره ثبات و امنیت به سر می‌بریم، تأکید کرد: اگر ملتی از یک رهبر فرهیخته بهره‌مند باشد و پشت سر این فقیه عادل حرکت کند به مقصد می ‌رسد و در غیر این صورت ملتی است که  با وجود صرف نیروی زیاد درجا می زند.

 

 

این مدرس حوزه و دانشگاه  با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای مختلف دنیا ادامه داد: کشور مصر با اینکه از بیداری اسلامی بهره برد و خوب پیش رفت ولی به دلیل عدم برخورداری از رهبری قوی متوقف شد.

 

حجت الاسلام راشد یزدی همچنین با اشاره به جنایات داعش و همچنین اقدامات کشورهای عربی  تصریح کرد: داعش یک اسرائیل متحرک است و کشور‌های عربستان نیز که خود را مسلمان و حافظ کعبه و مدینه می‌دانند،  با اقداماتی که انجام می‌دهند، خود را رسوا کردند اینها خود اسرائیل و داعش را به وجود آوردند و شمشیر به دست او دادند.

 

 

سخنران مراسم دهم فروردین 57 در یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ناسپاسی برخی‌ها نسبت به انقلاب اسلامی تصریح کرد: خون 250 هزار شهید برای این انقلاب هزینه شده است و باید برخی بدانند که با رفتارها و ناسپاسی هایشان بر روی چه پا می گذارند، حتی اندکی از سرمایه کسانی که برای این انقلاب سرمایه گذاری کردند و جان خود را دادند را نمی‌توان به آنها باز گرداند و این انقلاب منحل شدنی نیست، پس خود را بی جهت به زحمت نیندازیم.


وی در پایان به رشادت‌های مردم یزد در دهم فروردین 57  اشاره و به ذکر وقایع آن روز پرداخت و خاطر نشان کرد: خوشبختانه مردم یزد احترام خاصی برای شهید و شهادت قائلند چرا که شهدای گمنام را در امیرچخماق که قلب و سینه بی کینه شهر است جای دادند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار