پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حجت الاسلام مدرسی مطرح کرد؛

به سخره گرفتن شخصیت‌های اسلامی به منزله بر باد دادن سرمایه‌های شیعه است


نماینده مراجع معظم تقلید در یزد گفت: متأسفانه در فضای مجازی برخی مراجع و شخصیت‌های اسلامی به سخره گرفته می‌شوند و این شوخی کردن و به سخره گرفتن به معنای نشناختن سرمایه‌ها و در نهایت به باد دادن آنهاست.

به گزارش یزدرسا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در نشست هیئت عاشقان ولایت با بیان اینکه خداوند در بسیاری از آیات، نعمت‌های خود را یادآوری و متذکر می‌شود، اظهار کرد: یادآوری نعمت‌ها به معنی یادآوری داشته‌ها،سرمایه‌ها وارزش‌هاست و واقف بودن به سرمایه‌ها موجب اعتماد به نفس و تلاش برای رشد و حفظ آن‌ها خواهد شد.


وی تشیع را بالاترین سرمایه‌ شیعیان دانست و افزود: میلیاردها انسان در تمام عالم زندگی می‌کنند؛ اما چند درصد مکتب اهل بیت را درک کرده اند؟ و این خواست خدا بوده که ما در این وادی در نورانی ترین مکتب قرار گرفته‌ایم و باید برای پاسداری از این سرمایه تلاش کنیم.


خطیب نمازجمعه حومه شرقی یزد یادآور شد: دستاورد مکتب اهل بیت،وجود انسانی بصیر، دانا، شجاع و واقف به تمام معنا،به عنوان رهبر جامعه در پیشاپیش ملت ایران و دستاورد مکتبی چون سقیفه پس از انجام کشتار و جنایات‌هایی متعدد، جلوداری یک خلیفه خود خوانده است که  سنتشان هنوز سنت صدر اسلام می باشد.

  
حجت الاسلام مدرسی درادامه با بیان اهمیت و ارزش سرمایه شیعه  واشاره به روایت‌هایی در این زمینه تأکید کرد: هر بنایی عمودی دارد و عمود خیمه اسلام تشیع است و اگر این عمود نباشد، این خیمه برپا نمی‌شود.


وی با اشاره به این مطلب که نباید نگاه کم و کاستی به شیعه داشته باشیم، یادآور شد: هر چیزی آبرویی دارد و آبروی دین اسلام شیعیان هستند و همچنین مجالس زیادی در دنیا تشکیل می‌شود ولی آقا و سرور این مجالس، مجالس شیعیان است.


نماینده مراجع معظم تقلید در یزد با بیان اینکه متأسفانه گاهی خودمان سرمایه‌هایمان را ناشناخته از دست می‌دهیم، تصریح کرد: متأسفانه در فضای مجازی برخی مراجع و شخصیت‌های اسلامی به سخره گرفته می‌شوند و این شوخی کردن و به سخره گرفتن به معنای نشناختن سرمایه‌ها و در نهایت به باد دادن آنهاست و ما نباید کبریت پرخطر را کنار سرمایه های خود قرار دهیم.


حجت الاسلام مدرسی با بیان اینکه لذتی که شیعیان از این دنیا می‌برند، هیچ جامعه‌ای نمی‌برد، ادامه داد:ما شیعیان پیروعالی ترین انسان‌ها هستیم و بهترین آموزه ها را داریم و باید غبار آنها را بزداییم و ارزش‌های اسلامی و زیبایی‌های انقلاب اسلامی را نشان دهیم و در اختیار دیگران قراردهیم.


وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: ایشان می فرمایند حقی که شیعیان بر گردن اهل بیت دارند بیشتر از حقی است که اهل بیت به گردن شیعیان دارند و دلیل آن را اینگونه بیان می کنند که شیعیان به عنوان پیروان ما در زمانی که ما نیستیم سختی‌های زیاد را تحمل می‌کنند.


عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد خاطرنشان کرد: تمام فشارهایی که در قالب تحریم و غیره به نظام اسلامی وارد می‌شود برای دست برداشتن مردم از ولایت‌مداری و پیروی نکردن از مکتب اهل بیت و راه رهبری است.

یزدآوا/


آخرین اخبار آخرین اخبار