پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

ادبیات اصلاحات در اردوگاه اعتدال!

به نقطه‌ای رسیده‌ایم که توانسته‌ایم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم!


رئیس‌جمهور گفت با مذاکره و توافق توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم!

به گزارش یزدامــــروز به تقل از یزد رسا، حسن روحانی در جمع مردم همدان گفت: بعد از ۲۳ ماه تلاش و مذاکره توسط دیپلمات‌های ملت به نقطه‌ای رسیده‌ایم که توانسته‌ایم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم و امنیت واقعی را به کشور بازگردانیم.

این سخنان در حالی است که پیش از این باراک اوباما در جمع سران جامعه یهودیان آمریکا اذعان کرد: آمریکا باید پایش را از جنگ دایمی بیرون بکشد. درس‌هایی که ما از یک دهه جنگ آموخته‌ایم، مقاومت در برابر طبل جنگ بود. جنگ تبعات و پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی دارد.

در عین حال و از باب قمپز در کردن، مقامات آمریکایی قبل و بعد از توافق تهدید «همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی روی میز است» را به دفعات تکرار کرده‌اند. همچنین باید از آقای روحانی پرسید که آیا آمریکایی‌ها تعهد و تضمین داده‌اند که دیگر مرتکب هیچ شرارت و جنگ و تهدیدی نشوند؟!

یادآور می‌شود اصلاح‌طلبان نیز پس از پیروزی خاتمی در سال ۷۶ به شکل ترجیع‌بند تکرار می‌کردند کشور در کام جنگ قرار داشت و پیروزی ما این تهدید را از کشور دور کرد اما در مدتی کوتاه آمریکایی‌ها به دو کشور عراق و افغانستان حمله کردند و با وجود برخی مساعدت‌ها به اشغالگران افغانستانی، ایران را محور شرارت که شایسته حمله و حتی بمباران اتمی است معرفی کردند! البته همین دو جنگ عراق و افغانستان اسباب سرشکستگی آمریکا را فراهم کرد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار