پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس مطرح کرد


نماینده یزد و اشکذر در مجلس گفت: دولت قولی که به مردم و ملجس و رهبر انقلاب داده بود که ساختار بودجه را تغییر بدهد تغییر نداده است و هیچ اتفاق جدیدی را ما در تبصره‌های بودجه سال 99 نسبت به سال 98 ندیدیم، بنابراین آن اتفاقی که قرار بود در بودجه بیفته متأسفانه نیفتاده است.

به گزارش یزدامروز، سید ابوالفضل موسوی بیوکی صبح امروز در نشست مجمع نمایندگان مجلس استان یزد گفت: با توجه به اوضاعی که دارد پیش می‌رود و رویکردی که من می‌بینیم احساس می‌کنم بودجه سال 99 در مجلس تصویب نشود، البته در کمیسیون تلفیق تصویب شد اما فکر می‌کنم در مجلس تصویب نشود.

وی ادامه داد: برای اینکه دولت قولی که به مردم و ملجس و رهبر انقلاب داده بود که ساختار بودجه را تغییر بدهد تغییر نداده است و هیچ اتفاق جدیدی را ما در تبصره‌های بودجه سال 99 نسبت به سال 98 ندیدیم، بنابراین آن اتفاقی که قرار بود در بودجه بیفته متأسفانه نیفتاده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بودجه عمرانی که در سال قبل، 67 هزار میلیارد تومان بود تخصیصش را آورده‌اند روی حدود 35 هزار میلیارد تومان که از این 35 هزار میلیارد تومان حدود 90 درصدش اوراق مالی است یعنی نقدینگی روی حداقل‌هاست.

موسوی تأکید کرد: بودجه عمرانی در بودجه سال 99 به سمت حداقل‌های ممکنه دارد سیر می‌کند، این در حالی است که حدود 15، 20 سال قبل نسبت بودجه عمرانی ما به بودجه جاری 45 درصد به 55 درصد بوده است و سال 98، 13 به 87 شد یعنی 87 درصد بودجه جاری و 13 درصد بودجه عمرانی و فکر می‌کنم بودجه عمرانی کشور نسبت به هزینه‌های جاری دارد به زیر 5 درصد می‌رسد.

وی افزود: وزیر صمت که آمد یزد قول داد تا پایان سال کلیه حساب‌های شرکت‌های دولتی طبق قانون بیاید در استان مستقر شود اما این هم صورت نگرفت که اگر این صورت می‌گرفت آن درآمدهای مالیاتی ما بیشتر خودش را در بودجه نشان می‌داد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس عنوان کرد: زمان پیشنهاد استان و نماینده‌ها به بودجه مجلس گذشت یعنی کمیسیون‌ها که کارشان را چهارشنبه تمام کردند و تحویل کمیسیون تلفیق دادند و آنجا هم دیگر ما نمی‌توانیم پیشنهادی بدهیم مگر اینکه در صحن علنی مجلس پیشنهاداتی نسبت به کل بودجه بدهیم و تغییراتی صورت بگیرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار