پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

خطیب جمعه شاهدیه؛

بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مسئولان را همدل و همزبان کرده است/هزینه های حج عمره مسلمانان صرف وحشیگری آل سعود می شود/مردم خود عمره را تحریم کنند


خطیب جمعه شاهدیه گفت: هزینه های حج عمره مسلمانان را آل سعود خرج وحشیگری می کند.

به گزارش یزد امـــــروزخطیب جمعه شاهدیه در مصاحبه با یزد رسا، در خصوص بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: بیانات  امام خامنه ای انسجام و وحدت را در جامعه قوت بخشید.

 

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی با اشاره به اینکه بیانات رهبری در خصوص صنعت هسته ای کشور خطوط قرمز نظام را در این مورد بیش از پیش مشخص کرد گفت: در متن توافقنامه هسته ای نباید تعهداتی فراتر از قوانین بین المللی و پروتکل های الحاقی  که در خصوص همه کشورهای دارای انرژی صلح آمیز هسته ای اجرایی می شود مورد قبول مذاکره کنندگان قرار گیرد.

 

وی  با تاکید بر این نکته که در توافقنامه هسته ای نباید عزت ملت خدشه دار شود افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب بار ها و بارها تاکید فرمودند تمام تحریم ها باید یکجا و در آغازین روز توافق و به صورت یکجا برداشته شود واگر مسئله زمان نیز مطرح باشد باید زمان آن مشخص باشد.

 

بیانات اخیررهبر معظم انقلاب مسئولان را همدل و همزبان کرده است

بشکانی بیانات اخیر امام خامنه ای را موجب تقویت همدلی در بین مردم و مسئولین دانست و اضافه کرد: اظهارات ضد و نقیض غربی ها و در راس آنان آمریکائی ها برای ایجاد شکاف و اختلاف در جامعه بوده و از این روست که رهبر معظم انقلاب مخالفان و موافقان توافق هسته ای را به حل اختلافاتشان از طریق گفتگو دعوت می کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش دخالت عربستان در مسئله یمن را کلاه گشاد غربی ها بر سر این کشور دانست و گفت : اقدام جنگ افروزانه عربستان حتی از نظر جوامع بین المللی نیز محکوم است چراکه کشورهای غربی که حامی این کشور هستند به ظاهر نمی توانند حتی حمایت کنند.

 

بشکانیتاکید کرد:  وجود انقلاب در کشورهای دیگر مجوزی برای دخالت عربستان نیست و قطعا این کشور در آینده ضربه خواهد خورد.


وی در خصوص اهانت اخیر دوتن از ماموران فرودگاه جده و هتک حرمت به دو نوجوان زائر ایرانی نیز گفت: این عمل ماموران فرودگاه جده بسیار شنیع و زشت بوده و تاثیرات بسیار بدی بر روحیه این دو نوجوان و خانواده هایشان داشته است.

 

ضرورت اتخاذ موضع محکم در خصوص اتفاقات فرودگاه جده/مردم خود عمره را تحریم کنند

وی با تاکید بر اینکه دولتمردان جمهوری اسلامی باید مواضع محکمی در عرف روابط دیپلماتیک در این خصوص داشته باشند اذعان داشت: از جمله اقداماتی که دولت می تواند انجام دهد احضار سفیر عربستان و اعتراض شدید به این اقدام است اما نباید از نقش مردم  در برخورد با این گونه بی حرمتی ها نیز غافل شد.

 

خطیب جمعه شاهدیه اضافه کرد: مردم ما سالانه 3و نیم میلیارد دلار را برای حضور در عربستان و انجام مناسک حج هزینه می کنند و در واقع می توان گفت با این سرمایه هنگفت که برابر با بودجه عمومی  کشور می باشد هزینه های کمک به داعش و کشتار مردم یمن را تامین می کند و این مصداق کمک به ظالم می باشد.

 

وی افزود: در بحث حج تنها حج تمتع بر برخی افراد متمکن واجب است اما مگر حج عمره مفرده واجب است که حتی برخی نه یکبار بلکه چندین بار مشرف می شوند؟ بنابراین تاز مانی که خود مردم برای حفظ کرامت خود اقدامی نکنند دولت نیز چندان اقدام خاصی انجام نخواهد داد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که مردم خود با درک کرامت والای انسانی خویش و تفکر به سرانجام تزریق این مبالغ کلان به کشور عربستان راه کمک های ناخواسته برای ادامه وحشیگری های برخی سران بی تجربه این کشور بر مردم یمن و عراق و سوریه را بسته و بزرگترین ضربه را به سعودی ها وارد کنند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار