پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دادستان عمومی و انقلاب یزد:

بیشترین تخلفات نوروزی، سرقت و تصادفات رانندگی است


دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به شرایط خاص نوروز گفت: برخی از جرایم از جمله جرایم سرقت، تصادفات جرحی و فوتی بیشترین تخلفات نوروزی را تشکیل می دهند.

به گزارش یزد رسا، دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به شرایط خاص نوروز اظهار داشت: برخی از جرایم از جمله جرایم سرقت، تصادفات جرحی و فوتی بیشترین تخلفات نوروزی را تشکیل می دهند.

 

 

جمال قضاوتی با بیان اینکه یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است افزود: برخی از جرایم از جمله جرایم سرقت، تصادفات جرحی و فوتی احتمال وقوع آن در ایام تعطیلات خصوصا ایام نوروز بیشتر است.

 

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی با حضور درجلسات و کمیسیون‌های مربوطه خصوصا شوراهای تامین شهرستان‌ها و استان و همچنین کمیسیون‌های مرتبط از جمله کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت، شورای ترافیک، راهکارهای پیشگیرانه خود را در اختیار شورای تامین و کمیسیون‌های شوراهای مرتبط قرار داده است.

 

قضاوتی با بیان اینکه تامین امنیت مردم از اهمیت بسیاری برخوردار است و از اولویت‌های مهم دستگاه قضا به شمار می‌رود، افزود: دستگاه قضا تمام اقدامات لازم در زمینه پیشیگری از وقوع جرم را انجام داده تا مردم با خیال آسوده بتوانند از فرصت تعطیلات نوروزی برای سفر و تفریح بهره‌مند شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تردد فراوان و حجم مسافرت‌های نوروزی در جاده‌ها، تصادفات جرحی و فوتی در نوروز افزایش می‌یابد.

 

دادستان عمومی و انقلاب یزد اذعان داشت: با توجه به اینکه شهرستان‌های استان یزد میزبان مسافران دیگر مناطق کشور هستند تعامل مطلوب و خوبی با نیروی انتظامی به ویژه پلیس راهنمایی ورانندگی در زمینه پیشگیری از وقوع حوادث جاده‌ای و رانندگی صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: در صورتی که تصادفی به وقع بپیوندد نیروی انتظامی به عنوان ضابط عام و دستگاه قضا به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان اعم از افراد بومی استان و دیگر مهمانان نوروزی به صورت حضوری و تلفنی خواهد بود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشکلات حقوقی و قضایی آنان رسیدگی شود.

منبع: روابط عمومی دادگستری یزد


آخرین اخبار آخرین اخبار