محتوا محتوا

ارمغان «همای رحمت»؛


معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 2000 سبد با حفظ کرامت انسانی در بین اقشار نیازمند استان توزیع شده و تعداد80 سفره افطاری گسترده شده است که طبعاً تا پایان ماه مبارک رمضان این تعداد افزایش نیز خواهد یافت.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد در مصاحبه با یزدامروز گفت: هرساله همزمان با فرارسیدن موسم رحمت و تجلی حقیقت با بهره مندی از همت والا و دستان توانای خیرین و نیکوکاران در جهت دستگیری از محرومین و نیازمندان کم برخودار در سراسر کشور «برنامه ملی همای رحمت» به تاسی از سیره امیرالمومنین علی (ع) در دستگیری از مستمندان و هم سفره شدن با نیازمندان با رویکرد گستراندن سفره های مهربانی و توزیع بسته های غذایی بین اقشار محروم اجرا می شود.

جلال بحرینی ادامه داد: از دستاورد های اجرای این طرح ارتقای نظام خدمت رسانی به  نیازمندان و محرومین بر اساس مشارکت و تامین منابع مالی توسط خیرین، پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از سوء معیشت در مناطق کم برخوردار، تامین حداقل نیازهای اساسی خانواده های نیازمند در این ایام، امکان حضور و مشارکت فعال داوطلبان،خیرین و مددکاران در فعالیتهای انسان دوستانه، تقویت روحیه خدمات داوطلبانه و مشارکت آنها در برنامه های خیرخواهانه وگسترش مشارکت نهادهای مردمی همسو با اهداف جمعیت در راستای حمایت از برنامه  میتوان نام برد.

وی خاطرنشان کرد: هدایت کمکهای مردمی با توجه به فضای معنوی ماه مبارک رمضان  در راستای حمایت از خانواده های محروم - ترویج فرهنگ انفاق ، احسان ، ایثار و سنت های حسنه اسلامی - گسترش و ترویج  روحیه تعاون و مشارکتهای مردمی - ترویج  ارزشهای انساندوستانه با تأسی از تعالیم الهی در شیوه خدمت رسانی وکمک به ایتام - حفظ کرامت انسانی نیازمندان و کمک به رشد فضایل اخلاقی ومعنوی آنها در ماه مبارک رمضان - ایجاد زمینه مشارکت خیرین ونیکوکاران در اجرای برنامه های عام المنفعه وخیریه - ایجاد فضای مناسب به منظور تعامل تنگاتنگ خیرین و نیکوکاران با گروههای هدف جهت تامین بخشی از نیازهایشان آگاهی بخشی عمومی نسبت به ماموریت ها و برنامه های بشردوستانه جمعیت از جمله اهداف این طرح است.

این مقام مسئول گفت: قرار گرفتن داوطلبان، خیرین و نیازمندان در این جمع معنوی، در کنار یکدیگر و برگزاری مراسم ضیافت افطار در فضایی صمیمی از جنبه های مثبت و برکات این طرح است.

وی با اشاره به نحوه تامین هزینه های این طرح بیان داشت: هزینه این فعالیت خداپسندانه به مدد اعضاء و داوطلبان و استقبال خیرین و نیکوکاران تامین می شود که در پیشبرد برنامه های فرهنگی و حمایتی جمعیت نقش بسزایی دارند و مشارکت چشمگیر آنان  در اجرای هر چه بهتر این برنامه کشوری که به منظور دستگیری از نیازمندان روزه دار جامعه ما را یاری می کنند بسیار حائز اهمیت است.

بحرینی افزود: از این طرح بشردوستانه عمده بهره وران ، بیماران صعب العلاج ، زنان سرپرست خانوار ، ایتام ، خانواده های کم برخوردار ، معلولین ، سالمندان و از کارافتادگان و خانواده های زندانیان بهره مند می شوند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد تصریح کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 2000 سبد با حفظ کرامت انسانی در بین اقشار نیازمند استان توزیع شده و تعداد80 سفره افطاری گسترده شده است که طبعاً تا پایان ماه مبارک رمضان این تعداد افزایش نیز خواهد یافت.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امید است با تاسی از شیوه خدمت رسانی و کمک به همنوع نیازمند بتوانیم در ترویج ارزش های انسان دوستانه سهیم باشیم و همواره با اجرای چنین فعالیتهای خداپسندانه و انسان دوستانه فرهنگ مهر به یکدیگر را که خداوند کریم در ذات هر کدام از انسانها قرار داده احیاء و تقویت کنیم.

انتهای پیام/
 


آخرین اخبار آخرین اخبار