محتوا محتوا

سخنگوی شورای شهر یزد:


سخنگوی شورای شهر یزد گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 2 هزار قلاده سگ در شهر یزد وجود دارند که کنترل آن‌ها کار بسیار سختی است.

 به گزارش یزدامروز؛ حمیدرضا قمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه برخی شورای شهر را با پادگان اشتباه گرفته‌اند گفت: نباید انتظار داشت اعضای شورا در زمان جلسات مانند مجسمه ضم و بکم یکجا بنشینند استفاده از موبایل و تبلت درراستای  استفاده از تکنولوژی در امور شوراست نه انجام امور شخصی.

سخنگوی شورای شهر یزد دلیل تشکیل کمیسیون سرمایه‌گذاری ذیل کمیسیون بودجه  در شورای پنجم را بررسی چالش موانع سرمایه‌گذاری در شهرداری عنوان کرد و گفت: معتقدم ابتدا باید سوابق سرمایه‌گذار موردبررسی قرار گیرد و  سپس درباره آنان  اظهارنظر شود اما متأسفانه برخی به‌راحتی به ایجاد شبهه و اتهام اقدام می‌کنند و این حرکات، سرمایه‌گذار را فراری می‌دهد.

قمی افزود: در کمیته‌ سرمایه‌گذاری ۱۱مانع سرمایه‌گذاری در شهر یزد بررسی شد که جذب سرمایه‌گذار از مهم‌ترین آن‌هاست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع ساماندهی سگ‌های ولگرد پرداخت و اظهار داشت: درگذشته شهرداری با یک پناهگاه به نام امید برای نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد قرارداد داشت که مبلغان بسیار ناچیز بود و برای پیمانکار مقرون‌به‌صرفه نبود ضمن اینکه زمینی هم که به این کمپ واگذاری شده بود از املاک شهرداری نبوده و توسط بخش خصوصی اجاره‌شده بود.

قمی رشد جمعیت سگ‌ها را غیرطبیعی برشمرد و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 2 هزار قلاده سگ در شهر یزد وجود دارند که کنترل آن‌ها کار بسیار سختی است البته درحال حاضر کار معدوم‌سازی سگ‌های بیمار و مشکوک به بیماری و عقیم‌سازی سگ‌های غیر آلوده دردستور کار شهرداری است.

سخنگوی شورای شهر یزد وجود مشاوران در شورا را درراستای جلوگیری از تضییع حقوق مردم لازم دانست و اظهار داشت:متأسفانه بدنه حقوقی قوی در شهرداری وجود ندارد و بعضاً احکام صادره علیه شهرداری توسط دیوان به دلیل  دفاع نامناسب از طرف شهرداری بوده است.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند از انتشار اسامی مشاوران و رزومه‌های کاری آن‌ها درراستای شفاف‌سازی خبر داد و گفت:  این اطلاعات فردا در سایت شورا بارگذاری خواهد شد.

وی تأکید کرد: تمامی پرداخت‌ها به مشاوران بر اساس مصوبه قانونی است و اعداد و ارقامی که عنوان می‌شود صحت ندارد و حتی در برخی موارد هزینه حق المشاوره 50هزار تومان است.

سخنگوی شورای پنجم از احیای کارخانه کمپوست شهرداری بااعتبار 12 میلیاردتومان خبر داد و اظهار داشت: دو فرایند را در این زمینه  دنبال می‌کنیم یکی سرمایه‌گذاری توسط خود شهرداری و دیگری سرمایه‌گذاری توسط  بخش خصوصی و باید دید نهایتاً این پروژه به کجا خواهد رسید.
قمی موضوع جمع‌آوری تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر را کاری دشوار و زمان‌بر تلقی کرد و ابراز داشت: به دلیل عدم بهره‌مندی از مشاور درگذشته تابلوهای تبلیغاتی  با قراردادهای 7 و 10 ساله و حتی نامحدود  به پیمانکار واگذارشده و چاره‌ای جز صبر نداریم اما برای ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر به دنبال جانمایی جدید هستیم و امیدواریم شورای بعدی هم ادامه‌دهنده این مسیر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از جمع‌آوری و اصلاح پل‌های زائد عابر پیاده خبر داد و گفت: 11پل زائد در سطح شهر جمع‌آوری می‌شود چراکه شهرداری توان مکانیزه کردن تمامی پل‌های عابر پیاده سطح شهر را ندارد و بر همین اساس رویکرد شهرداری استفاده از سیستم خط‌های عابر پیاده چراغ‌دار و چراغ‌قرمز پیاده‌رو همراه با نصب دوربین کنترل است که امروزه در شهرهای دنیا مرسوم بوده  و هزینه کمتری برای شهرداری دارد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار