پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شرکت کردند


امیری گفت: بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شرکت کردند که قطعا با شمارش آرای بقیه شعب، رقم مشارکت افزایش خواهد یافت.

به گزارش یزدرسا به نقل از نسیم ، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور و ستاد انتخابات با اعلام آمار اولیه انتخابات روز گذشته گفت:  از شب گذشته کار شمارش آرا در سراسر کشور شروع شد. ما 51 هزار و 704 شعبه داشتیم که کار شمارش آرا در 42 هزار و 161 شعبه برای مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و برای خبرگان نیز در 44 هزار و 647 شعبه کار شمارش آرا به پایان رسیده است.
امیری همچنین افزود: طبق آخرین امار بیش از 32 میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شرکت کردند که قطعا با شمارش آرای بقیه شعب، رقم مشارکت افزایش خواهد یافت..
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در بسیاری از شعب کار نهایی شده و در باقی شعب نیز کارها در حال انجام است و تا ساعات اینده نتایج به تدریج اعلام می شود.
وی در پایان افزود: در تهران شمارش آراء ادامه دارد . در عین حال در برخی کلان شهرها انتخابات به مرحله دوم کشیده می شود و ملاک اخذ یک چهارم آرای صحیح است. البته طبق قانون باید صحت انتخابات سراسر کشور به تایید شورای نگهبان برسد که این مهم مرحله بعدی است.

انتهای پیام/ص


آخرین اخبار آخرین اخبار