پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل کمیته امداد استان یزد:

بیش از ۷۰ هزار سبد حمایتی کالا بین نیازمندان یزد توزیع می‌شود


مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به تاکید دین مبین اسلام به دستگیری از نیازمندان، گفت: بیش از ۷۰ هزار سبد حمایتی کالا بین نیازمندان یزد توزیع می‌شود.

به گزارش یزد امــــروز،محمد اکبری با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) یزد استفاده از تمام ظرفیت‌های استان را در جهت کمک به نیازمندان در دستورکار دارد، اظهار داشت: مشارکت مردم استان یزد به لحاظ سرانه مشارکت در کشور دارای جایگاه برتر است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با بیان این مطلب که 45 طرح مشارکتی با حمایت خیرین و آحاد جامعه در دستور کار اجرایی این اداره کل در استان یزد قرار دارد، به افزایش فقر در بین زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: 14 درصد از جمعیت کل استان یزد تحت پوشش کمیته امداد هستند.
وی اجرای طرح اطعام و افطاری با محوریت مساجد، توزیع نان رایگان، سرکشی مسئولان و خیرین از خانواده‌های نیازمند، طرح محسنین، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان امداد از 15 ماه رمضان به مدت یک هفته، طرح ایتام و برگزاری جشن رمضان در قالب تجلیل از خیران و نخبگان کمیته امداد استان را از جمله برنامه‌ها و اقدامات امداد استان یزد در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.
وی تصریح کرد: کمیته امداد استان یزد در ماه مبارک رمضان توزیع غذای گرم و بیش از 70 هزار کیسه سبدکالا را با استفاده از ظرفیت مساجد استان در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به وجود 14 هزار حامی در استان عنوان کرد: در حال حاضر 1 هزار و 850 یتیم زیر 18 سال در استان یزد وجود دارد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این مطلب که در استان یزد 4 هزار دانش‌آموز و 1 هزار و 500 دانشجو و طلبه زیر نظر کمیته امداد مشغول به تحصیل هستند، به طرح جذب حامی به وسیله حامیان استان اشاره کرد و اظهار داشت: هزینه مددجویان نسبت به افزایش نیازها، هزینه‌های زندگی و هزینه‌های تحصیل در حال افزایش است.
وی با اشاره به فعالیت بیش از 30 مرکز نیکوکاری در استان یزد، اجرای مستمر طرح شفا با هدف حمایت‌های درمانی، طرح کوثر، طرح رضوان، طرح ماهون و طرح جمع‌آوری فطریه را از دیگر اقدامات و برنامه‌های شاخص کمیته امداد امام خمینی(ره) در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان دانست.
وی با بیان اینکه بیش از 85 درصد از منابع امداد دولتی است، اظهار داشت: به لحاظ فقهی در دین توصیه شده که اقوام نسبت به رفع نیاز یکدیگر احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

 

منبع:تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار