پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان یزد خبر داد

بیش از 150 واحد صنعتی راکد در استان یزد شناسایی شدند/تأسیس کلینیک صنعت و معدن در استان توسط سازمان بسیج مهندسین


مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان یزد با اشاره به عارضه‌یابی‌ از شناسایی 150 واحد صنعتی تعطیل شده تاکنون گفت: چون آمار دقیقی از صنایع استان وجود ندارد؛ باید به صورت میدانی به واحدها مراجعه شود که از این رو کار با کندی پیش می‌رود.

به گزارش یزد امـــــــروز، مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به مشکلات بخش صنعت و معدن استان از تشکیل کلینیک صنعت و معدن برای حل مشکلات این بخش اقتصادی خبر داد.

حسن بلندیان اظهار کرد: این سازمان در قالب 15 انجمن تخصصی فعالیت می‌کند و بیش از 3 هزار عضو دارد و تمام فارغ التحصیلان گرایش‌های صنعت و معدن، صنعتگران، نخبگان و افرادی که به نحوی با صنعت و معدن در ارتباط هستند، زیر مجموعه این سازمان قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه این سازمان در شهرستان‌های مختلف کانون دارد، گفت: علاقه‌مندان این حوزه می‌توانند به عضویت در این سازمان درآیند و با سازمان همکاری داشته باشند.

این استاد دانشگاه افزود: عمده فعالیت سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن در حوزه‌های صنعت و معدن و ورود به گره‌ها و مشکلاتی است که متولی ندارد.


بلندیان عنوان کرد: ماموریت‌ این سازمان آن است که در کنار بخش‌های صنعتی قرار گیرد و با تکیه بر ظرفیت علمی و تخصصی بسیج، خدمات رایگانی را ارائه دهد.

تأسیس کلینیک صنعت و معدن در استان

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان با اشاره به اقدامات این سازمان یادآور شد: یکی از اقدامات در دست اجرای این سازمان تاسیس کلینیک صنعت و معدن است و در واقع این کلینیک همان درمانگاه است که بیماران آن کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی هستند.

بلندیان با بیان اینکه کلینیک صنعت و معدن هم اکنون فعال است، ادامه داد: اولین ماموریت این کلینیک شناسایی واحدهای راکد استان یزد، تهیه شناسنامه‌های وضعیتی و عارضه یابی این واحدها است.


این استاد دانشگاه در این رابطه افزود: در کارگروه عارضه یابی که نماینده استاندار نیز در آن حضور دارد؛ مشکلات این واحدها مطرح و برای راه اندازی این واحدها  راهکار ارائه خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان تصریح کرد: به جز مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی متأسفانه سایر مسئولان استان از این موضوع استقبال نکرده‌ و در این راستا هیچ کمکی به سازمان نکرده‌اند.

بلندیان توسعه خوشه‌های صنعتی، شبکه‌های بهبود مصرف انرژی، شناسایی آسیب‌ها،  تهدیدها و فرصت‌های حوزه صنعت و معدن، کادر سازی نیروهای جوان، نخبه و توانمند برای تصدی مسئولیت‌های آتی را از دیگر اقدامات سازمان بسیج مهندسی صنعت و معدن نام برد.


وی با بیان اینکه منطق ما علمی و انقلابی است و در کاری که پشتوانه علمی و انقلابی نداشته باشد وارد نمی‌شویم گفت: فارغ از بحث‌های سیاسی و سلایق حزبی، جناحی با نگاه خدمت به وطن قصد کمک به اقتصاد کشور را داریم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان در خصوص کلینیک صنعت و معدن از افرادی که توانایی مشاوره در حوزه به صنعت و معدن استان را دارند دعوت به همیاری کرد تا سهمی از جهاد اقتصادی را به عهده بگیرند.

بلندیان افزود: صنایعی که به هر نحوی در حوزه‌های مختلف دچار مشکل هستند می‌توانند از طریق تلفن‌های 31242364 و31242189 از خدمات رایگان کلینیک بسیج بهره‌مند شوند.

وجود بیش از 150 واحد صنعتی راکد در استان

وی  با اشاره به عارضه‌یابی‌های انجام شده از شناسایی 150 واحد صنعتی تعطیل شده تاکنون خبر داد و گفت: چون آمار دقیقی از صنایع استان وجود ندارد؛ باید به صورت میدانی و تک تک به واحدهای صنعتی مراجعه شود؛ از این رو کار با کندی پیش می‌رود.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان تصریح کرد: متاسفانه برای افتتاح یک واحد صنعتی مراسم افتتاحیه و بریدن روبان داریم اما مرگ آن در سکوت و بی‌خبری رقم می‌خورد.

بلندیان ادامه داد: چه خوب است که برای مرگ و تعطیلی واحدهای صنعتی نیز مراسمی ختمی گرفته شود و علل  این اتفاق مورد بررسی و ریشه‌یابی قرار گیرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار