پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دادستان عمومی و انقلاب یزد در جمع خبرنگاران:

بیش از 3هزار هکتار زمین از اراضی دولتی بازپس گرفته شده است/جمع آوری دفاتر دستی بنگاه های املاک در استان یزد


دادستان عمومی و انقلاب یزد در جمع خبرنگاران در خصوص رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری و تصرف اراضی دولتی اظهار داشت: در این زمینه سه هزار و 274 هکتار زمین به ارزش تقریبی نزدیک به 94 میلیارد ریال بازپس گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ دادستان عمومی و انقلاب یزد در جمع خبرنگاران با اعلام خبر کاهش ورودی‌ها و موجودی پرونده‌های قضایی در استان نسبت به مدت مشابه گفت: در سال گذشته بیش از 31 هزارفقره پرونده در دادگستری استان تشکیل‌شده که بیش از 32 هزار پرونده مختومه شده و درمجموع 841 فقره پرونده از موجودی دادگستری استان کاهش‌یافته است.

جمال قضاوتی ادامه داد: از مجموع تعداد پرونده‌های وارده به دادسراها، 45 درصد منتهی به صدور رفع تعقیب،28 درصد منجر به صدور جلب به دادرسی و صدور کیفرخواست،7 درصد منتهی به صدور قرار موقوفی تعقیب،6 درصد منتهی به‌قرار عدم صلاحیت و 3 درصد منتهی به‌قرار ترک تعقیب بوده است.

قضاوتی ضرب‌وجرح عمدی، ایراد صدمه بدنی غیر عمد، توهین به اشخاص عادی، سرقت، تحقیر، سرقت فاقد شرایط اجرای حد، تخریب، خیانت‌درامانت و کلاه‌برداری را اتهامات برتر مطرح‌شده در دادگستری استان یزد عنوان کرد.

وی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری و تصرف اراضی دولتی اظهار داشت: در این زمینه 7 جلسه رسیدگی در مرکز و شهرستان‌های استان تشکیل‌شده که منجر به بازپس گیری سه هزار و 274 هکتار زمین به ارزش تقریبی نزدیک به 94 میلیارد ریال وهمچنین صدور 75 مورد حکم قلع و قمع بنا،شده است.

این مقام قضایی همچنین از پیگیری مشکلات سرمایه‌گذاران یزدی در کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری در استان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران و صنایع تولیدی که در اثر نوسانات اقتصادی با مشکلات مالی روبرو شده‌اند این کمیته تشکیل‌شده که با رایزنی با بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی شرایط را برای ادامه فعالیت آنان فراهم می‌کنند.

قضاوتی تشکیل کانون وکلای دادگستری استان در سال گذشته را اقدام بسیار مؤثر در افزایش نظارت به عملکرد وکلا دانست و گفت: درگذشته اگر مردم نسبت به عملکرد وکیلی شکایت داشتند باید به کانون وکلای تهران مراجعه می‌کردند که کمتر کسی این کار را انجام می‌داد ولی با راه‌اندازی این کانون در یزد مردم می‌توانند به‌راحتی علیه وکیل متخلف اقامه دعوا کنند.

وی در پایان از جمع‌آوری دفاتر دستی بنگاه‌های املاک و تجهیز تمامی املاک استان به سیستم رایانه‌ای و اتصال به شبکه اینترنتی خبر داد.


آخرین اخبار آخرین اخبار