پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر كل انتقال خون استان یزد:

بیش از 96 درصد اهداکنندگان خون در یزد را مردان تشکیل می دهند


تقوایی گفت: از مجموع اهدا کنندگان ۹۶ و شش دهم درصد مرد و مابقی زن بودند و سازمان انتقال خون رتبه سوم اهدا خون در کشور را کسب کرده است.

به گزارش یزدامروز؛ تقوائی گفت: در سه ماهه امسال ۱۱ هزار و ۸۵ نفر  به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کردند، که از این تعداد هشت هزار و ۶۹۴ نفر موفق به اهدای خون شدند. 

مدير كل انتقال خون استان افزود: از اين تعداد ۶۴ و پنج دهم درصد اهدا كننده مستمر، ۲۴ و نه دهم درصد با سابقه و ۱۰ و شش دهم درصد بار اول بودند.

وی ادامه داد: از مجموع اهدا کنندگان ۹۶ و شش دهم درصد مرد و مابقی زن بودند و سازمان انتقال خون رتبه سوم اهدا خون در کشور را کسب کرده است.

مدیر كل انتقال خون استان یزد خاطر نشان كرد: در سه ماهه اول سال به علت شيوع ويروس كرونا و همچنين روزه داري مردم در ماه رمضان، اهداي خون در استان نسبت به مشابه سال گذشته، ۱۳ درصد كاهش يافت.

دکتر تقوایی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و کاهش اهدا خون گفت: با مديريت مصرف خون، سيزده هزار و ۵۷۲ واحد خون و فرآورده هاي آن به مراکز درماني ارسال شد و انقتال خون استان توانست تمام درخواست هاي مراكز درماني را به صورت صد درصد پاسخگو باشد كه اين به همت بالاي اهداكنندگان خون بر مي گردد كه بسي جاي تقدير و تشكر دارد.

وی تصریح کرد: همچنین هزار و ۵۵۳ واحد خون و فرآورده های آن به استان هاي همجوار که اعلام نياز کرده بودند، ارسال شد.

مدير کل انتقال خون استان با بيان اينكه از زمان شيوع  ويروس كرونا مراجعه به مراكز انتقال خون كاهش داشته است خاطر نشان كرد: شهروندان با اطمينان خاطر كامل جهت اهداي خون به مراكز انتقال خون مراجعه كنند.

تقوایی در پایان با اشاره به ساعت فعالیت مراکز انتقال خون در استان گفت: انتقال خون يزد واقع در صفاييه، از ساعت۷:۳۰ تا ۱۹ و مرکز ثابت خونگيري آزادشهر نيز از ساعت  ۸صبح تا ۱۲:۳۰ و همچنين مراکز خونگيري شهرستان‌ اردکان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و شهرستان ميبد از ساعت ۸تا ۱۲:۳۰ آماده خونگيري هستند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار