پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله مدرسی در افتتاحیه سال تحصیلی حوزه های علمیه استان:

بی‌توجهی مسئولین به شورای فرهنگ عمومی استان/برخی می‌خواهند نهاد روحانیت را زیر سوال ببرند


آیت الله مدرسی گفت: ما در شورای فرهنگ عمومی اعلام می کنیم نیازی به کنسرت نداریم اما برخی مسئولین با بی توجهی به این شورا، اعلام می کنند مصوبه نداریم و هر چند وقت یکبار، یک ولوله و مسئله در شهر بوجود می آورد.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی حوزه های علمیه استان یزد، با اشاره به خواسته رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه گفت: مسئولین حوزه های علمیه، طلاب و روحانیون وظیفه دارند با شناسایی و تبیین مولفه های حوزه انقلابی در راستای تحقق این خواسته رهبری گام بردارند زیرا حوزه انقلابی نیاز گذشته، حال و آینده جمهوری اسلامی ایران است.

قائم مقام حوزه علمیه استان یزد در ادامه با انتقاد از برخی حرکت های غیرارزشی در استان تاکید کرد: ما در شورای فرهنگ عمومی اعلام می کنیم نیازی به کنسرت نداریم اما برخی مسئولین با بی توجهی به این شورا، اعلام می کنند مصوبه نداریم و هر چند وقت یکبار یک ولوله و مسئله در شهر بوجود می آورد.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: متأسفم برای مسئولینی که با رشادت ها و فداکاری های شهدا به پست و مقامی رسیدند اما هنگامی که طلبه ای به دفاع از ارزش های اسلامی برمی خیزد بر علیه او موضع گیری می کنند. چرا برخی مسئولین می خواهند روحانیت را زیر سوال ببرند؟ کجا می خواهید بروید؟. باید جلو این خیانت ها گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع استان دارالعباده یزد در تربیت مفاخر جهان اسلام، اظهار داشت: به مدت 40 سال مرجعیت و زعامت شیعه در دست عالمان یزدی بوده است که باید این ها از مفاخر استان و جهان اسلام به شمار می آیند. یکی از کسانی که امروز باید به نحو احسنت از وجود مبارک آن ها استفاده کرد، علامه مصباح یزدی است که در تببین مباحث دینی بر پایه عقل کمتر کسی به پای آن ها می رسد.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود به سه هدیه گرانقدر خداوند به ملت ایران اشاره کرد و تاکید کرد» مردم ما اکنون از سه نعمتی خود خداوند به عنوان منت بر مردم یاد کرده است برخوردارند و باید قدر این نعمات را بدانند. این نعمات به شرح زیر است:

نعمت اولی که مردم ما از آن بهره مند هستند نعمت هدایت است که وظیفه ان را روحانیت بر عهده دارند و این مورد اعتراف و اذعان دوست و دشمن نیز قرار گرفته است. نعمت دوم؛ نعمت هادی و رهبر است که این از افتخارات مردم ایران است که پس از انقلاب تاکنون رهبرانی چون امام راحل و مقام معظم رهبری را داشته اند. نعمت سوم؛ نعمت استقلال و تشکیل حکومت اسلامی و پیاده کردن دین در زندگی اجتماعی بشر است که این مورد نیز با لطف و تلاش های امام راحل، مردم ما از آن بهره مند هستند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد همه مردم و مسئولین در راه اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی گام بردارند.

انتهای پچیام/آ


آخرین اخبار آخرین اخبار