پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

انتخابات هنوز هم مهمترین دغدغه مسئولان است

بی توجهی فرمانداران يزد به رهنمودهای رهبر انقلاب


گویا فرمانداران استان فراموش کرده اند رهبر انقلاب در دیدار اعضای دولت،آنها را به دوری از حواشی به‌خصوص در ماه‌های آینده که همراه با مباحث انتخاباتی است، توصیه کردند.

به گزارش یزدامروز؛ عصرفرهنگ نوشت: چند روز قبل فرماندار اردکان به دیدار یکی از سران فتنه رفت و علاوه بر ارائه غیر متعارف گزارش به وی، مصوبه ممنوع التصویری و ممنوع الخبری وی را به سخره گرفت و با انتشار تصاویر این دیدار نشان داد التزامی به اجرای قانون ندارد.
این نادیده گرفتن خطوط قرمز نظام، دهن کجی به قانون و هشدارهای مقام معظم رهبری باعث ابراز نگرانی دلسوزان در خصوص برگزاری انتخابات در شهرستان اردکان و سپردن امانت مردم به دست چنین فردی شد.
با انتشار این انتقادات، فردی که مدافع«تمامی سیاست های ریز و درشت دولت به شمار می رود» در مقام توجیه برآمد و با اینکه روزنامه ای که در آن قلم فرسائی می کند همین چند روز قبل به استقبال انتخابات رفته بود و التماس گونه دست به دامن این و آن شده بود که بگویند: «آقای روحانی! لطفاً تردید نکنید» و پا به عرصه انتخابات بگذارید، ادعا کرد رفتن به استقبال انتخابات آن هم هفت ماه مانده به آن یا از تنگ آمدن قافیه و یا از نداشتن هیچ گونه حرف جدید نشات گرفته است.
حالا یکی دو روز بعد از همین درافشانی ها دیگر فرماندار دولت تدبیر در یزد ضمن دیدار با اعضای حزب ندای ایرانیان (که دبیر کلش عضو ستادهای انتخاباتی دو نفر از سران فتنه بوده و ارتباط تنگاتنگی با حزب منحله مشارکت و دفتر تحکیم وحدت داشته است) خواستار ایفای نقش احزاب در انتخابات شده است.
آیا اینکه سالاری گفته است: «به‌زودی و با حمايت استاندار معزز(؟!) و معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خانه احزاب و خانه سازمان‌های مردم‌نهاد استان راه‌اندازی خواهد شد.» این به زودی همان معنی قبل از انتخابات را نمی دهد؟! رسانه های حامی دولت این رفتار را چگونه توجیه می کنند؟
گویا فرمانداران استان فراموش کرده اند رهبر انقلاب در دیدار اعضای دولت، آنها را به دوری از حواشی به‌خصوص در ماه‌های آینده که همراه با مباحث انتخاباتی است، توصیه کردند و افزودند: دولت نباید به هیچ وجه خود را سرگرم بحث‌های انتخاباتی کند بلکه باید تا آخرین روز کاری، برای کار، تلاش و حل مشکلات برنامه ریزی کند و بهترین تبلیغ برای دولتِ در رأس کار، اقدام و عمل آن دولت است.
دیدار با فتنه گران و احزاب چه دردی از مردم دوا می کند؟ کدام مشکل از مشکلات مردم با این دیدارها رفع می شود؟ این همه سرگرمی برای فرمانداران وقتی هم برای پیگیری وظایف محوله باقی می گذارد؟ فرمانداران برای مردم عادی هم اینگونه وقت و هزینه صرف می کنند؟
مشکل اصلی اینجاست که قائم مقام وزیر کشور هم اعلام کرده است: جابجایی فرمانداران غیرهمسو با سیاست‌های دولت ادامه دارد، و از طرفی تجربه ثابت کرده این سیاست ها بر خلاف مشی رهبر انقلاب همان مساله پیروزی در انتخابات است. از این رو اگر در فرمانداران استان یزد در آینده تغییری هم ایجاد شود، قطعاً نه بر اساس شایسته سالاری که بر اساس سیاست زدگی و جناح بازی خواهد بود.
از این رفتار فرمانداران و ماله کشی طرفداران تنها همین برداشت را می توان داشت که ظاهرا فرمانداران باید دل بستگی و وابستگی به جریان فتنه و احزاب نزدیک به دولت را عملاً اعلام کرده و یا منتظر تغییر باشند.
سینا شاکر
 


آخرین اخبار آخرین اخبار