پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فاصله حرف تا عمل مسئولین؛

بی مهری به یاوران بهزیستی توسط مدیر کل بهزیستی


مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: هزار موسسه دولتی و غیردولتی در استان یزد با بهزیستی همکاری دارند که این تعداد معادل 5هزار نفر یعنی 10 برابر ظرفیت دولتی، بهزیستی را یاری می کند.

یزد رسا به نقل از عصر فرهنگ، مدیرکل بهزیستی استان یزد در جلسه شورای اداری بهزیستی استان یزد که با حضور معاون وزیر و رئیس بهزیستی کشور برگزار شده بود، گفت: «هزار موسسه دولتی و غیردولتی در استان یزد با بهزیستی همکاری دارند که این تعداد معادل 5هزار نفر یعنی 10 برابر ظرفیت دولتی، بهزیستی را یاری می کند.»

این در حالی است که تنها کمتر از یک ماه از تعطیلی شفا؛ شبکه فعالین ازدواج استان یزد به دستور شخص مدیر کل بهزیستی استان یزد می گذرد.

مرکز شبکه فعالین ازدواج استان یزد از سال 88 قریب به 6 سال در امر ارائه انواع تسهیلات به زوج‌های جوان، ‌مشاوره تخصصی در زمینه ازدواج و خانواده و پرداخت وام با اقساط بلند مدت به زوج های جوان فعالیت می کند و در این مدت 8000 زوج یزدی از خدمات این مرکز استفاده کردند.

عفتی همچنین با اشاره به رشد ۸ درصدی طلاق در استان یزد گفت: «با توجه به این که رشد طلاق در استان یزد ۲/۸درصد است و بالاتر از حد کشوری است بهزیستی استان یزد در مرکز تحکیم بنیان خانواده تاکنون بیش از ۱۰ هزار پرونده متقاضی طلاق را پذیرش کرده که از این تعداد نزدیک به ۴۵درصد پرونده ها منجر به سازش شده اند.»

گفتنی است که به گفته مسئولین شفا با وجود این که میانگین آمار طلاق در استان 21 درصد است، آمار طلاق در بین اعضای شفا تنها نیم درصد می باشد.

حال باید از جناب عفتی پرسید براستی اگر یاوران بهزیستی 10 برابر ظرفیت دولت به این سازمان کمک می کنند، آیا نباید تمهیداتی برای حمایت از این حرکت ها اندیشید؟ حمایت پیشکش، چه می شود اگر در مسیرشان سنگ اندازی نشود؟

یک ماه از تعطیلی شفا گذشت. تا کنون چه اقدامی برای پر کردن خلا ناشی از تعطیلی فعالیت های این جمعیت صورت گرفته است؟ تا کنون چه اقدام مثبتی در مرکزی که به بهانه کمبود جا از شفا گرفتید، انجام شده است؟

ارائه این آمارها چه سودی به حال جوانان و وضعیت ازدواج و طلاق ها در استان دارد؟ تفاو شما با یک فرد غیرمسئول چیست؟ نباید تدبیری برای این وضعیت اندیشید؟

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار