پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

هنرمندانه؛

تاخیر 8ماهه در انتشار یک آلبوم،سه هنرمند سازنده آن را ناکام گذاشت


آلبوم «یک خانه پر ز مستان» نام اثری است با آهنگسازی کیوان ساکت و خوانندگی سالار عقیلی که قرار بود در سال گذشته منتشر شود. اما سال 1393 به پایان رسید و این اثر هرگز منتشر نشد.

به گزارش یزد امـــروز از تسنیم، آلبوم «یک خانه پر ز مستان» نام اثری است با آهنگسازی کیوان ساکت و خوانندگی سالار عقیلی که قرار بود در سال گذشته منتشر شود. اما سال 1393 به پایان رسید و این اثر هرگز منتشر نشد.


تاخیر در انتشار این اثر حکایت از اختلاف میان کیوان ساکت و مدیر شرکت ایران گام داشت. این اختلاف سرانجام باعث شد تا کیوان ساکت آلبوم «یک خانه پر ز مستان» را از شرکت ایران گام و صدرالدین حسین خانی پس بگیرد.


کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده تار و سه تار در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم در این باره می‌گوید: خوشبختانه موفق شدیم که اثر «یک خانه پر ز مستان» را از شرکت «ایران گام» پس بگیریم. این شرکت در 8 ماه گذشته این اثر را در اختیار داشت و هیچ پاسخی درباره عدم انتشار آلبوم به ما نمی‌داد.


ساکت با شاره به علت اختلاف با شرکت «ایران گام» ادامه می‌دهد:‌ آقای حسین‌خانی مدیر شرکت «ایران گام» با من بر سر مبلغ و تاریخ انتشارِ آلبوم صحبت کرده بود و به توافق رسیده بودیم. اما وقتی مجوز انتشار را گرفتیم ایشان مبلغ مورد توافق را به نصف کاهش داد.


وی اظهار کرد: وقتی می‌خواستیم آلبوم را از شرکت «ایران گام‌» پس بگیریم از ما 5 میلیون تومان به عنوان خسارت می‌خواست در حالی که این شرکت هیچ مشارکتی در ساخت و تهیه آلبوم نداشته بود.


این آهنگساز که با افسوس درباره این موضوع سخن می‌گفت، تاکید کرد: شرکت ایران گام 8 ماه اثر «یک خانه پر ز مستان» را معطل نگه داشت و منتشر نکرد. متاسفانه در این مدت سه تن از استادانی که با ما در اجرای این اثر همکاری داشتند، فوت شدند.


وی ادامه می‌دهد:‌ علیرضا خورشیدفر، ذوالفقار عسگریان و غلام‌علی پورعطایی هنرمندانی بودند که در اجرای اثر «یک خانه پر ز مستان» با ما همکاری داشتند و متاسفانه طی 8 ماه گذشته فوت کردند. هر کدام از این هنرمندان آرزوی دیدن این آلبوم را داشتند.


ساکت درباره سرنوشت انتشار این اثر می‌گوید: ما با حمایت‌های علی مرادخانی توانستیم اثر را بدون پرداخت هیج پولی از شرکت «ایران گام» پس بگیریم و تلاش می‌کنیم که این اثر را تا پایان فصل بهار منتشر کنیم.آخرین اخبار آخرین اخبار