پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

تاکید امام خامنه ای بر «خطوط قرمز»،اصرار بر کوتاه نیامدن از حق مسلم ملت است/ لزوم اهتمام دولت و مجلس برای عضویت دائم در «آژانس بین المللی هسته ای»


خطیب جمعه محمد آباد گفت: تاکید امام خامنه ای بر خطوط قرمز، نشان داد که ایشان ذره ای از حق مسلم ملت کوتاه نیامده و باید همواره این خطوط سرلوحه گفتمان تیم مذاکره کننده باشد به گونه ای که با بیان مکرر آن در مذاکرات، دشمن اجازه فکرعبور از خطوط قرمز کشور را، به خود ندهد.

امام جمعه  بخش مرکزی یزد در مصاحبه با یزد امــــروز در خصوص بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مادحین اهل بیت گفت: جریان مذاکرات هسته ای از چند جهت فرصت  بسیار خوبی را برای دولتمردان به وجود آورد که اولین و بهترین آن، استفاده از دیدگاه های رهبرعالیقدر انقلاب در خصوص کلیات مذاکره، موافقت ایشان با مذاکرات موردی با آمریکائی ها و حمایت معظم له از تیم مذاکره کننده است.

 


حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی، مقاومت بی نظیر در نبرد دیپلماسی وعقب نشینی دشمن را دومین فرصت نامید و گفت: دشمن با فراز و فرودهایی مجبور به پذیرش حقوق هسته ای کشور شده که حاصل این مقاومت، فرصتی طلایی را برای انقلاب اسلامی و گفتمان آن به ارمغان آورده است.

 


وی ادامه داد: سومین فرصتی که  بدست آمده، عضویت دائم در آژانس بین المللی هسته ای از طریق راهکارهای قانونی می باشد که در این راستا دولت و مجلس باید با پیگیری در این زمینه، تمام تلاش خود را برای تحقق آن به کار بسته و بدانند این فرصت ها یک سرمایه ناب محسوب شده و نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

 


خطیب جمعه محمد آباد افزود: تاکید امام خامنه ای بر خطوط قرمز، نشان داد که ایشان ذره ای از حق مسلم ملت کوتاه نیامده و باید همواره این خطوط سرلوحه گفتمان تیم مذاکره کننده باشد به گونه ای که با بیان مکررآن در مذاکرات، دشمن اجازه فکرعبوراز خطوط قرمز کشور را، به خود ندهد.

 


وی با محکوم کردن حمله نظامی سعودی ها به یمن ، دولت عربستان را یک دولت دست نشانده توسط غرب وهمگام با صهیونیست ها دانست و خاطر نشان کرد: با همه ادعاهای سعودی ها در خصوص اسلام، آن ها هدفی جزازبین بردن اسلام ندارند.

 

استاد حوزه علمیه یزد اظهار داشت: حمله نظامی سعودی ها به نوعی عرض اندام در منطقه و به ویژه در مقابل جمهوری اسلامی است که با تحریک غربی ها و در راس آن ها آمریکائی ها صورت گرفته است.

 


امام جمعه بخش مرکزی یزداضافه کرد:همانطور که اسرائیل و آمریکا در 8سال دفاع مقدس و درعرصه های گوناگون پس از جنگ ،کاری از پیش نبرده اند یقینا با چنین حرکت هایی نیز نتیجه ای نگرفته وعربستان هم که آلت دست آنان شده از این حرکت خود پشیمان خواهد شد.

 


وی ابراز امیدواری کرد با بیانات روشنگرانه  اخیر ولی امر مسلمین جهان، این کشورهای فریب خورده و همچنین دشمنان انقلاب بر سرعقل آمده و دست از ماجراجوئی هایی که جز ضرر وزیان برایشان در پی نخواهد داشت دست بردارند.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار