محتوا محتوا

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در مجلس:


جوکار گفت: ملت ایران ضمن مطالبه گری به حق خود اجازه موج سواری و تخریب اموال عمومی را به عده ای با بهانه اعتراضات آن ها نخواهد داد و این حرکت ها سطحی و نابودشدنی است.

 عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با یزدامروز؛ در خصوص مطالبات اقتصادی مردم گفت: طبیعی است که با توجه به شرایط فعلی وضعیت اقتصادی و معیشتی، دغدغه هایی برای مردم به وجود بیاورد و آنان به دنبال راهی برای بیان مشکلات خود باشند .

محمدصالح جوکار افزود: شکی نیست که اعتراض به وضعیت اقتصادی موجود و سردادن شعارهایی دراین زمینه حق مردم است و مسئولان نیز باید پاسخ کارشناسانه ای به این دغدغه ها بدهند چرا که در طول عمر انقلاب همین مردم بودند که در شرایط مختلف پای انقلاب خود ایستادند در شرایط سخت دوران دفاع مقدس مردم علاوه بر تامین نیروی انسانی جبهه ها و اعزام فرزندان رشید خود به جنگ علیه دژخیمان بعث و استکبار جهانی در شرایط سخت اقتصادی منابع مالی جبهه را نیز تامین می کردند و هر کس هرچه داشت در طبق اخلاص می گذاشت.

جوکار خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی نیز اگر مردم احساس کنند مشکلات متعلق به همه  است و تبعیض و رانت و فساد اقتصادی وجود ندارد خیالشان راحت می شود و باز هم این شرایط سخت را تحمل می کنند اما وقتی مردم می بینند عده ای حقوق های نجومی دریافت می کنند یا در حالی که آنان برای دریافت یک وام 5 میلیون تومانی باید از هفت خوان رستم بگذرند  در عوض عده ای  به راحتی با رابطه و رانت، وام های 1000 میلیاردی می گیرند و یا  در بین مدیران دستگاه های مختلف فسادهای اقتصادی بیداد می کند طبیعی است که این تفاوت ها  را برنمی تابند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم  با یادآوری  این مطلب که ملت ایران ملتی است که همواره  در مقابل یاوه گوئی های آمریکا و دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کرده وبا تمام وجود پای انقلاب و نظام خویش ایستاده است اظهار داشت:امروز نفوذ انقلاب در منطقه به واسطه رشادت های جوانان  این ملت است بنابراین مسئولان باید در کنار مردم بوده و مشکلات آن ها را درک و برای رفع آن ها اقدام کنند.

جوکار بار دیگر ضمن تاکید بر به حق بودن اعتراضات مردم تصریح کرد: مسلما بیان مطالبات در خیابانها و به صورت اعتراضات خیابانی زمینه های سوء استفاده عناصر بیگانه و دشمنان مردم را فراهم خواهد آورد همچنان که در روزهای اخیر پیام های رئیس جمهور آمریکا،سران اسرائیل و آل سعود همگی در دعوت به اغتشاش و به هم ریختن امنیت کشور بوده چرا که این ها از این ملت ضربات سنگینی را متحمل شده ،همواره مورد تحقیر این مردم بودند و حال به این وسیله در صدد تلافی شکست ها  و حقارت های خود هستند.

وی ادامه داد: بر هیچ کس پوشیده نیست که دعوت کنندگان به اغتشاش هیچ اعتقادی به ملت ایران ندارند وهمان هایی هستند  که تا دیروز با القاب زشت مردم ایران را مورد خطاب قرار می دادند و ملت ایران را ملتی تروریستی و جنگ طلب  معرفی می کردند.

نماینده سابق مردم در مجلس با اشاره به حضور حماسی مردم در بزرگداشت یوم الله 9 دی گفت: هرچند 8 سال از فتنه 88 گذشته است اما مشاهده می کنیم این ملت هرسال با شکوه تر از سال قبل در مراسم 9 دی شرکت کرده و انقلاب را در برابر فتنه های دشمنان واکسینه می کند و این حضور نشان دهنده این مطلب است که ملت ایران قادر است هر فتنه و توطئه ای را در نطفه خفه کند.

وی با اشاره به ملاحظات نیروهای انتظامی وامنیتی کشور در برابر برخی عناصر آشوبگر گفت: نیروهای خدوم انتظامی و امنیتی  با توجه به این مسئله  که برخی  آشوبگران خود را در صفوف مردم جای داده بودند به احترام مردم  در این چند روز ملاحظات زیادی داشتند اما آشوب طلبان بدانند اگر  بخواهند از فرصت اعتراض مردم به مسائل اقتصادی به نفع اهداف خود سوء استفاده کنند به شدت با آنان برخورد خواهد شد هرچند مردم هوشیار ایران اسلامی نیز در صورت  مشاهده ادامه این آشوب ها در مقابل آشوبگران ایستاده و پاسخ محکمی به آنان خواهند داد.

جوکار تاکید کرد: اغتشاشگران حوادث اخیر با به آتش کشیدن پرچم مقدس کشور، مساجد و حسینیه ها نشان دادند که هیچ گونه دلبستگی  ملی و مذهبی نداشته ،نسبت به مسائل و دغدغه های مردم کوچکترین تعلق خاطری ندارند و تنها به دنبال تامین خواسته کشورهای مرتجع منطقه نظیر عربستان و استکبار جهانی هستند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در مجلس اذعان داشت: ملت ایران ضمن مطالبه گری به حق خود اجازه موج سواری و تخریب اموال عمومی را به عده ای با بهانه  اعتراضات آن ها نخواهد داد و این حرکت ها سطحی و نابودشدنی است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار