پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرعامل شرکت شهاب سیر خبر داد

تجاریزدی می توانند کالاهای خود را مستقیماً از یزد به اقصی نقاط دنیا ارسال کنند/برگزاری دوره آموزشی توزیع بار در یزد


مدیرعامل شرکت شهاب سیرازانعقاد قرارداد این شرکت با یک شرکت ایرانی مستقر در دبی برای تسهیل در انجام حمل و نقل بین المللی کالا خبر داد

به گزارش یزدامروز،مدیرعامل شرکت شهاب سیر در نشست خبری با اصحاب رسانه ازانعقاد قرارداد این شرکت با شرکت پارتیا کارگو امارات برای تسهیل در انجام حمل و نقل بین المللی کالا خبر داد

مجتبی مظاهری نائینی اظهار داشت: برای نخستین بار در استان یزد بخش خصوصی وارد حمل و نقل بین‌المللی کالا شده و به منظور افزایش ارتباط صنایع با بازارهای خارجی در دوران پسابرجام، حمل و نقل کالاها را از طریق هوایی،‌ ریلی و دریایی را انجام می‌دهد.

مظاهری نائینی افزود: در حال حاضر برخی شرکت‌ها بدون مجوز مشغول فعالیت در این زمینه  هستند و این درحالی است که در صورت ایجاد مشکل برای بار و کالای مردم مسئولیتی قبول نخواهند کرد

وی با ارائه آماری در خصوص میزان جابجایی کالا در سال گذشته توسط این شرکت ابراز داشت: از 17 اسفندماه 94 تاکنون، مجموع جابجایی بار از طریق این شرکت توسط خطوط هوایی هشت برابر شده که رویدادی بزرگی  در زمینه توسعه حمل و نقل هوایی و صادرات کالا از ایران به کشورهای مختلف به حساب می آید.

مدیرعامل شرکت شهاب سیر یادآور شد: حمل و نقل کالا از این طریق در فرودگاه یزد، شهرک صنعتی و دفاتری در بلوار دانشجو و خیابان مطهری انجام می‌شود و یکی از مزایای حمل کالای داخلی توسط این شرکت، حمل بار تا پنج کیلوگرم به مبلغ 9 هزار و 500 تومان است که این رقم در هیچ یک از شرکت‌ها و حتی پست جمهوری اسلامی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه صادرات محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای در استان یزد با مشکل مواجه است و با ارسال به استان‌های مرکزی به آسیای میانه صادر می‌شود، افزود: این موضوع با نامه‌ای که توسط محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم به مسئولان امر نوشته شد، مورد پیگیری قرار گرفت اما به علت تداخل این امر با بحث انتخابات و ایام نوروز هنوز جواب قطعی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم.

مظاهری تصریح کرد: آماده ایم تا در زمینه حمل و نقل و صادرات هوایی محصولات گلخانه‌ای وارد عمل شویم و در مذاکره‌ای با اتحادیه گلخانه‌داران نیز این موضوع را مطرح کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت شهاب سیر ادامه داد: برای بهبود وضعیت حمل و نقل به ویژه در حیطه بین‌المللی اقدام به برگزاری دوره آموزشی کرده‌ایم و قرار است رئیس مرکز آموزش ایران‌ایر، چهارم اردیبهشت ماه کلاس‌های آموزشی توزیع بار را در یزد برگزار کند.

وی افزود: تاکنون 35 نفر برای شرکت در این دوره ثبت نام کردند و علاقمندان نیز می‌توانند با مراجعه به دفتر مرکزی ایران‌ایر و شرکت شهاب سیر در یزد و پرداخت هزینه 320 هزار تومان، یک هفته صبح و عصر در این دوره آموزشی شرکت کنند.

مظاهری نائینی اظهار امیدواری کرد که فعالیت این شرکت در استان یزد بتواند تحولی عظیم در بخش حمل و نقل بین‌المللی به ویژه حمل و نقل هوایی ایجاد کرده و دغدغه صنایع استان یزد برای صادرات محصولات خود به سایر کشورها و یا خرید سهل و آسان قطعات و محصولات مورد نیاز خود را فراهم کند.

وی در خصوص برنامه های این شرکت برای معرفی محصولات استان به کشورهای جهان گفت: هنوز وارد بخش بازاریابی نشده‌ایم اما بازاریابی برخی محصولات به ویژه محصولات ویژه استان یزد را در دستور کار خود داریم و امیدواریم بتوانیم در دوران پسابرجام، گامی موثر در راستای مبادله کالا برداریم.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار