محتوا محتوا

رضایتمندی یزدی ها از برپایی بیمارستان صحرایی؛


در چهارمین روز ازبرپایی بیمارستان صحرایی به سراغ مراجعه‌کنندگان آن رفتیم تا میزان رضایت مردم را از خدمات دریافتی در این بیمارستان جویا شویم.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا؛ در چهارمین روز ازبرپایی بیمارستان صحرایی در منطقه شاهدیه یزد به سراغ مراجعه‌کنندگان آن رفتیم تا میزان رضایت مردم را از خدمات دریافتی در این بیمارستان جویا شویم؛

مسئولان سلامت؛تعدادانجام چنین اقداماتی را افزایش دهند

حکیم مرادی یکی از جوانان مراجعه‌ کننده با اشاره به اینکه؛ برای اولین بار از خدمات این بیمارستان استفاده می‌کند اظهار داشت: خوشبختانه خدمات جامعی در این بیمارستان به مردم ارائه می‌شود و خوشحالم که بسیج جامعه پزشکی چنین موقعیتی را برای مردم بی‌بضاعت این منطقه به وجود آورده است.

وی با ابراز خرسندی از حضور در این بیمارستان ابراز داشت: برای مردم مناطق حاشیه شهر که اکثراً از توان مالی مناسبی بهره‌مند نیستند، دریافت خدمت رایگان و مناسب درزمینهٔ سلامت حائز اهمیت است.

این جوان یزدی از مسئولان سلامت استان خواست چنین اقدامات ارزشمندی را به تعداد دفعات بیشتری در سال انجام دهند.

مدت زمان استفاده از بیمارستان صحرایی افزایش یابد

یک بانوی افغان هم با ابراز رضایت از خدمات پزشکی ارائه‌شده در این بیمارستان گفت: از بیماری فشارخون رنج می‌برم که امروز به اینجا مراجعه کردم و مورد معاینه قرار گرفتم.

مریم تاجیک افزود: با توجه به اینکه برای اولین بار به این بیمارستان مراجعه می‌کنم علاوه بر ارائه خدمات بسیار مناسب به مراجعه‌کنندگان، برخورد پزشکان و پرسنل نیز با آنان بسیارعالی است.

وی از مسئولان سلامت استان درخواست کرد تا مدت‌زمان استفاده از این بیمارستان را افزایش دهند.

تجمیع امکانات پزشکی و درمانی ازنقاط بارز و مثبت بیمارستان صحرایی

محمدرضا رضایی از شهروندان یزدی که به دیسک کمر مبتلاست اظهار داشت: بااینکه برای اولین بار حضور در بیمارستان صحرایی را تجربه می‌کنم اما تنوع خدمات و وجود امکانات مناسب درمانی در این بیمارستان برایم جالب‌توجه است.

رضایی در خصوص اثرات برپایی چنین بیمارستان‌هایی در ارتقا سطح سلامت مردم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در مناطق حاشیه شهر مردم ازنظر رفاه و درامد از سطح پایینی برخوردارند و وضعیت اقتصادی مردم نیز چندان مناسب نیست برپایی چنین بیمارستان‌هایی می‌تواند آنان را برای ارتقا سطح سلامت خود ترغیب کند.

رضایی تجمیع امکانات پزشکی و درمانی را از نقاط بارز و مثبت این بیمارستان عنوان کرد و اذعان داشت: امیدوارم مسئولان ذی‌ربط در بیمارستان‌ها نیز به همین کیفیت به ارائه خدمت پرداخته و به مردم رسیدگی بهتری داشته باشند.

ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه با شناسایی نقاط ضعف و قوت 

مصطفی پور امینی ضمن ابراز رضایت از خدمات این بیمارستان، برپایی بیمارستان صحرایی را بهترین فرصت برای هم شهریان و به‌ویژه مردم منطقه شاهدیه دانست و گفت: به نظر می‌رسد مسئولان همه تلاش خود را برای ارائه خدمت به مردم به کار بستند اما این مسئله نباید آنان را از ارائه خدمات بهترو مطلوب‌تر به مردم غافل کند.

وی از مسئولان سلامت و بسیج جامعه پزشکی استان برای برپایی بیمارستان صحرایی تشکر کرد و گفت: امیدوارم مسئولان با شناسایی نقاط ضعف و قوت خود در امر سلامت، سطح بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی جامعه را ارتقا دهند.

 مسئولان حوزه سلامت؛ اقداماتی ازاین دست را افزایش دهند

خانم غدیر از بانوان یزدی هم این حرکت سازمان بسیج جامعه پزشکی را در شرایط فعلی اقتصادی مردم و بالا بودن هزینه‌های درمان قابل‌تقدیر برشمرد و از مسئولان مربوطه خواست به  اقداماتی از این دست ادامه دهند تا به بالا بردن سطح بهداشت و سلامت مردم به‌ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد استان کمک کنند.

گفتنی است چهارمین بیمارستان صحرایی یزد فعالیت خود را از روز دوشنبه 16 اسفندماه در منطقه شاهدیه یزد آغاز و در روز جمعه 20 اسفند به پایان خواهد رسید.
 

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار