پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

درمراسمی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش؛

تجهیزمرکز مشاوره امام حسین (ع) به تجهیزات نورو فیدبک


واحد تخصصی نوروفیدبک در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی حضرت امام حسین (ع) افتتاح شد.

به گزارش یزد امـــــروز، معاون پرورشی و فرهنگی گفت: تجهیزات این مرکز با اعتبار 200 میلیون ریال از سوی اداره کل آموزش وپرورش استان تامین و پرداخت شده است .

"علی سرداری اردکانی" افزود: نوروفیدبک یکی از جدیدترین شیوه های درمان بیماریها و همچنین افزایش قدرت تمرکز و ذهن است که دراین مرکز به دانش اموزان ارائه می شود .

به گفته رئیس مرکزمشاوره و خدمات روانشناختی حضرت امام حسین (ع)  نوروفیدبک دقیقا برای امواج مغزی و عملکردهای فیزیولوژیک مغز ما به عنوان یک آینه ی پیشرفته عمل می کند و با استفاده از ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک می کند تا از آن چه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم.

"حمیده رادپور " افزود:  نوروفیدبک ناهماهنگی مغز را مورد هدف قرار می دهد که البته این ناهماهنگی ها می توانند شامل  اختلال بیش فعالی، کمبود توجه و تمرکز، اضطراب، افسردگی، اختلالات متعدد خواب، سردردها و میگرن ها و آشفتگی های هیجانی باشد این دستگاه همچنین برای اختلالات دیگر مانند صرع و اختلال طیف اوتیسم نیز مفید است.

"رادپور" گفت: مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج و خانواده، روان شناس بالینی، روان سنجی، گفتار درمانی، بازی درمانی، اختلالات یادگیری، آموزش ویژه، روان پزشکی، مددکاری اجتماعی از جمله این خدمات است.

وی همچنین کتابخانه تخصصی روانشناسی و مشاوره و سالن مجهز ویژه برگزاری کارگاه و سمینارهای علمی و آموزشی را از دیگر امکانات این مرکز تخصصی برشمرد.

درادامه این مراسم "مدیرکل آموزش و پرورش" از قسمت های مختلف مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی حضرت امام حسین (ع ) بازدیدکرد .

 

منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد


آخرین اخبار آخرین اخبار