پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری:

تحقق جهاد و اقتصاد مقاومتی تنها راه حل خروج از مشکلات امروز کشور/ مسئولان نباید همه مباحث و مشکلات را به تحریم مرتبط کنند


امام جمعه یزد با بیان اینکه تمام پیشرفت‌ها و دستاوردهای عظیم ملت‌ها و دولت‌های دنیا در اوج سختی به دست آمده، اظهار داشت: تحقق جهاد و اقتصاد مقاومتی تنها راه و پایدارترین راه حل خروج از مشکلات امروز است.

به گزارش یزد امـــــــروز، آیت‌الله محمد‌رضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خداوند در این ماه مبارک شرایطی فراهم کرده تا انسان‌ها بتوانند بیش از پیش از رحمت و گذشت خداوند استفاده کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ماه رمضان، ماه جدید سیره معنوی انسان‌های مومن و زمان تولدی دوباره برای بندگان است.


امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت توجه به اعمال گذشته انسان‌ها افزود: تقدیرات آینده انسان در شب قدر رقم می‌خورد و کردار کذشته نیز در آن تقدیرات موثر است.


وی با بیان این مطلب که مسئله مهم در مسیر رسیدن به کمال انسانی، اعتقاد به ادامه راه پیامبران توسط امامان و معصوم است، عنوان کرد: عدالت، معصومیت، آگاهی و انتصاب از ناحیه خداوند از جمله ویژگی‌های خلیفه الهی در زمین است.


وی تغییر مسئله خلافت و امامت بعد از رسول اکرم(ص) را مهمترین دلیل تفرقه بین مسلمانان جهان از دیروز تا امروز و جسارت دشمنان دین و نظام در عصر امروز دانست و ادامه داد: تمام سعی شیطان و شیطان صفتان، منحرف کردن مسلمانان از فرمان خدا، پیامبر خدا، امامان و جانشین آنها در دنیا است.


ناصری افزود: مسئولان اداری و دولتی در نظام اسلامی باید دقت و همت کامل و بالایی در جهت انتقال صحیح مقاصد الهی و حقی نظام اسلامی در جوامع را داشته باشند.


نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به ضرورت ترویج و تبلیغ دین اسلام در داخل و خارج کشور گفت: ظرفیت‌سازی داخلی و تقویت درونی در کشوربحثی بسیار مهم و حائز اهمیت است.


وی با تاکید بر اینکه دشمنان با توطئه‌های خود در نظر دارند ملت و مردم مسلمان را ناتوان، بی‌درک و محتاج نشان دهند، تقوا، استقلال و اتکا به خداوند در برابر مستکبران و کفار را از جمله وظایف و ویژگی‌های مسلمانان در جوامع بین‌المللی عنوان کرد.


امام جمعه یزد با بیان اینکه تمام پیشرفت‌ها و دستاوردهای عظیم ملت‌ها و دولت‌های دنیا در اوج سختی به دست آمده، اظهار داشت: تحقق جهاد و اقتصاد مقاومتی تنها راه و پایدارترین راه حل خروج از مشکلات امروز است.


ناصری تصریح کرد: مسلمانان جهان باید خود را در برابر مستکبران غنی و در برابر خداوند محتاج بدانند، تا همیشه و در همه حال در برابر کفار پیروز و سربلند باشند.


نماینده ولی فقیه در استان یزد ابراز وجود ملت ایران به ویژه مردم شریف تهران برای پیکر شهدای غواص افتخاری بزرگ برای ملت ایران و مشتی محکم بر دهان دشمنان نظام دانست.


وی با اشاره به اهمیت وحدت، انسجام درونی و ایجاد همدلی در جامعه بیان کرد: ملت ایران از مسئولان دولت درخواست دارند تا بیش از پیش نسبت به جلوگیری از واردات بی‌رویه، جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور و بیان نکردن مستمر مباحث تحریم‌ها در کشور اقدام کنند.


امام جمعه یزد با اشاره به ظلم و جنایت آل سعود در یمن، گفت: مردم یمن نباید فریب سازمان ملل را خورده و در برابر مستکبران و متجاوزان سرخورده شوند.


وی به ادامه مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 اشاره کرد و افزود: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران باید بیش از پیش مراقب جاسوس‌های آمریکایی و اسرائیلی در مرحله جدید مذاکرات باشند.
 

منبع: تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار