محتوا محتوا

معاون پیشگیری از جرم قوه قضاییه:


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باید با اقدامات، علمی، تعاملی و فرا قوه ای در جهت کنترل و کاهش آُیب های اجتماعی گام برداشت.

به گزارش یزدامروز؛ محمدباقر الفت در آیین تجلیل از مجریان آموزش های پیش از ازوداج در استان یزد، افزود: پیشبرد اهداف پیشگیرانه نیازمند تعامل، همکاری و روحیه کار تیمی است که خوشبختانه روحیه کار تیمی و کار گروهی در یزد بسیار بالاست.

وی تصریح کرد:طبق بند الف ماده 113 قانون برنامه ششم توسعه کشور، سازمان بهزیستی مکلف است در راستای تحکیم نهاد خانواده، نسبت به ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان برای افراد فاقد تمکن مالی با معرفی مقام قضائی که در اجرای قانون حمایت خانواده توسط مقام قضائی صلاحیت‌دار برای رفع اختلاف به آن سازمان برای مشاوره خانواده معرفی می‌شوند، اقدام لازم را به‌عمل آورد.

این مقام قضایی با اشاره به شق یک بند الف ماده 80 قانون برنامه توسعه کشور، اظهار داشت: در این بند نیز بر پیشگیری اولیه از بروز آسیب‌های اجتماعی از طریق اصلاح برنامه‌ها و متون درسی دوره آموزش عمومی و پیش‌بینی آموزش‌های اجتماعی و ارتقای مهارت‌های زندگی، تأکید شده است.

وی آموزش مهارت های زندگی و ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی را از تکالیف مشترک قوه قضاییه و سازمان تأمین اجتماعی دانست و بیان داشت: به مقوله آموزش مهارت های زندگی و ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی به عنوان تکالیف اصلی می پردازیم و برای آن برنامه داریم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار