محتوا محتوا

معاون اجتماعی ناجای یزد:


معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: سرقتی‌هایی که توسط یزدی‌ها صورت می‌گیرد سرقت‌های جزئی است که یا به دلیل تخلیه هیجانات روحی توسط برخی جوانان و نوجوانان بوده و یا به دلیل اعتیاد است.

 به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ سرهنگ محمدرضا مزیدی  پیش از ظهر امروز در جمع فعالان فضای مجازی استان بابیان اینکه عمده دلیل سرقت در استان یزد اعتیاد است گفت: سرقتی‌هایی که توسط یزدی‌ها صورت می‌گیرد سرقت‌های جزئی است که یا به دلیل تخلیه هیجانات روحی توسط برخی جوانان و نوجوانان بوده و یا به دلیل اعتیاد است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد افزود: سرقت‌های بزرگ در استان توسط تبهکاران حرفه‌ای استان‌های دیگر صورت می‌گیرد که در این زمینه با افزایش ایست و بازرسی مبادی ورودی شهرها و دستگیری این افراد در بدو ورود تا حد قابل‌توجهی از بروز چنین سرقت‌های جلوگیری شده است.

رسانه ها کمک کنند تا باورهای غلط در خصوص گرایش اعتیاد ازبین برود

وی بابیان اینکه در خصوص اعتیاد 12 باور غلط همچون؛ عدم اعتیاد در صورت یک‌بارمصرف یا مصرف تفننی، درمان دیابت، درمان کمردرد، تقویت قوای جنسی و... از مهم‌ترین علل گرایش به اعتیاد است اظهار داشت: باید با آموزش و افزایش آگاهی مردم به کمک رسانه‌ها این باورها را از بین ببریم.

مزیدی از ایجاد تعدادی کلانتری جدید در برخی مناطق یزد خبر داد و گفت: با توجه به گسترش شهر و نیاز مردم این مناطق به کلانتری با پیگیری‌های سردار میرحیدری در آینده‌ای نزدیک تعدادی کلانتری در سطح شهر ایجاد می‌شود که یکی از این مناطق منطقه حسن‌آباد است.

یزدی‌ها قربانیان فضای مجازی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد یزدی‌ها را قربانیان فضای مجازی دانست و ابراز داشت: یکی از مسائلی که امروز در فضای مجازی با آن روبرو هستیم سرقت‌های اینترنتی و فیشینگ (ایجاد درگاه‌های اینترنتی جعلی) است که اکثر کلاه‌برداران در استان‌های دیگر هستند و هم استانی‌های ما را به دلیل عدم آگاهی به دام می‌اندازند.

مزیدی در خصوص اقدام معاونت اجتماعی در بحث آموزش مهاجران و اتباع بیگانه گفت: خوشبختانه از زمان حضور سردار میرحیدری فرماندهی محترم استان جلسات متعددی را با حضور ایشان و معاونینشان با بزرگان اتباع بیگانه هم اهل سنت و هم شیعیان در خصوص ضرورت‌های رعایت فرهنگ دارالعباده، خودکنترلی و قانونمندی داشتیم که بسیار اثربخش بوده است.

وی بابیان اینکه واحد مشاوره معاونت اجتماعی آماده ارائه مشاوره درزمینهٔ های خانواده، ازدواج و اعتیاد به‌صورت رایگان به همشهریان یزدی است گفت: بیش از 82 درصد پرونده‌های ارسالی به واحد مشاوره ما به صلح و سازش ختم شده و شهروندان عزیز می‌توانند با دریافت نوبت از طریق تماس با شماره تلفن 21824119 به‌صورت رایگان درزمینهٔ های مختلف مشاوره شوند.


انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار