پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوامن هرگز درباره اقدامات نظامی حرف نمی‌زنم. من همواره از رئیس جمهور اوباما به خاطر این که اعلام کرد می‌خواهیم به موصل یا جاهای دیگر برویم، انتقاد کردم.

یزدامروز؛ هرچند روئسای جمهور آمریکا از جمله دونالد ترامپ همواره سعی کرده‌اند ایران را تهدید کنند اما آن‌ها به ویژه با گذشت زمان به این واقعیت پی برده‌اند که توانایی تقابل نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارند و این مسئله بیش از هر چیز به ضرر خودشان خواهد شد. همین امر است که موجب شده حتی ترامپ نیز در رابطه با جنگ در منطقه و ایران ادبیات به واقعیت‌هایی اذعان کند.

او حدود یک هفته قبل در گفت وگویی در پاسخ به اینکه؛ «شما برخورد با ایران را با تحریم آغاز کردید. اما در عین حال یک ناو هواپیمابر به سمت منطقه به حرکت در آمده است» گفت:

من هرگز درباره اقدامات نظامی حرف نمی‌زنم. من همواره از رئیس جمهور اوباما به خاطر این که اعلام کرد می‌خواهیم به موصل یا جاهای دیگر برویم، انتقاد کردم. آنها اسم و تاریخ را می‌دادند. من نمی‌توانم این را باور کنم.

وی همچنین در واکنش به اینکه: «پس شما در شرایط فعلی برخورد خشنی با ایران نخواهید داشت؟‌« نیز می‌گوید:

نه من سرسخت نیستم. من فکر می‌کنم آن‌ها کاملا به کشور ما بی‌اعتنایی و بی‌احترامی می‌کنند و من این توافق را درک می‌کنم. اگر آن‌ها می‌گفتند بسیار خوب ما اکنون با یکدیگر هستیم، با این توافق مشکلی نداشتم اما اکنون وضع دقیقا برعکس است. مثل این که آن‌ها جسور شده‌اند. آن‌ها هواپیماهای ما را تعقیب می‌کنند، دور کشتی‌های ما را با قایق‌های کوچک خود می‌گیرند و به ما احترام نمی‌گذارند زیرا آن‌ها باور نمی‌کنند کسی بتواند اینقدر احمق باشد که چنین توافقی با آن‌ها امضا کند.


آخرین اخبار آخرین اخبار