پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه کشور در یزد:

تربیت افرادی خوش آتیه در حوزه اندیشه و معارف دین از نتایج تربیت مربیان نهج البلاغه است/نهج‌البلاغه گنجی عظیم برای سلامت دنیای بشریت


مدیر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه کشور در مراسم اختتامیه اولین دوره تربیت مربی بنیاد نهج‌البلاغه استان یزد استقبال خوب مردم دارالعباده از این دوره را ستودنی عنوان کرد و گفت: به اعتقاد من کار عظیمی در استان یزد آغازشده و در آینده افرادی خوش آتیه در حوزه اندیشه و معارف دین تربیت خواهند شد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ مدیر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه کشور در مراسم اختتامیه اولین دوره تربیت مربی بنیاد نهج‌البلاغه استان یزد استقبال خوب مردم دارالعباده از این دوره را ستودنی عنوان کرد و گفت: به اعتقاد من کار عظیمی در استان یزد آغازشده و در آینده افرادی خوش آتیه در حوزه اندیشه و معارف دین تربیت خواهند شد.

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور با اشاره به اینکه مربیان حاضر افرادی هستند که عاشقانه و بدون کوچک‌ترین چشم‌داشت مالی در مسیر فرهنگ علوی گام برداشته‌اند اظهار داشت: اگر امروزه تمام قدرت‌های طاغوتی دنیا با تجهیزات و فنّاوری مادی خود  در مقابل قدرت جمهوری اسلامی ایران زانوزده و اظهار عجز می‌کنند به این دلیل است که ایران اسلامی از فرهنگ ناب محمدی(ص) و فرهنگ علوی بهره‌مند‌است.

آیت‌الله دین‌پرور ادامه داد:امروز تفکر نظام اسلامی که همان تفکر علوی است به دنیا صادرشده به‌نحوی‌که سومین ارتش دنیا به‌زعم صهیونیست‌ها با آن تجهیزات مدرن و به‌روز دنیا در برابر عده‌ای جوان دین‌باور و رشد یافته بافرهنگ علوی و کمترین امکانات زانوزده و تسلیم می‌شود که این قدرت گوشه‌ای از قدرت ولایت و امامت است.

مدیر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه، بیداری اسلامی را مرهون فرهنگ نهج‌البلاغه و امیرالمؤمنین (ع) دانست و گفت: آمریکائی‌ها که فریاد حقوق بشرشان گوش فلک را پرکرده و با این بهانه به کشورهای دیگر حمله کرده و حقوق ملت‌ها را پایمال می‌کنند در مقابل تنها قدرتی که کوتاه آمدند قدرت تشییع و فرهنگ علوی است.

هم‌کلاس رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه به تلاش دشمن برای نفوذ در کشور اشاره کرد و ابراز داشت:خطرناک‌ترین نفوذ،نفوذ فرهنگی است که امروز دشمن تلاش دارد بانفوذ خود در مدارس،دانشگاه‌ها و مساجد فرهنگ علوی را از ما گرفته و فرهنگ منحط غربی را جایگزین کند تا سلامت نسل ما را به خطر بیندازد.

وی افزود: ملت ایران باید با تمسک جستن به فرهنگ اهل‌بیت(ع) و انس با قرآن و نهج‌البلاغه سلامت نسل حاضر و آینده خود را تضمین کنند.

آیت‌الله دین‌پرور، نهج‌البلاغه را گنجی عظیم برای سلامت دنیای بشریت عنوان کرد و گفت: بامطالعه نهج‌البلاغه احساس می‌شود که  امیرمومنان این سخنان را برای زندگی امروز بشر فرموده و کسی که با نهج‌البلاغه آشنا شود در مقابل هیچ قدرتی سر فرود نخواهد آورد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در پنجمین کنگره نهج‌البلاغه اضافه کرد: باید بافرهنگ سازی،خانواده‌ها یادگیری نهج‌البلاغه را همانند یادگیری قرآن بر خود فرض بدانند و در این راه تلاش کنند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار