پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد:

ترس از صدور انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه از دلایل کشتار مردم یمن/ راه حل مسئله یمن،در چهارچوب مذاکرات رقم خواهد خورد


رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد گفت: یکی ازدلایل کشتار وحشیانه مردم یمن ترس ازصدورانقلاب اسلامی و رشد فزاینده تفکرانقلابی در بین ملت های منطقه است چرا که دولت های استعماری و رژیم صهیو نیستی بخوبی براین نکته واقفند که حرکت مردم آزادی خواه یمن، این کشور را به عراق دوم تبدیل کرده و اهداف انقلاب اسلامی ایران مبنی بر استکبار ستیزی و عدالت خواهی را محقق می سازد.

رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد در مصاحبه با یزد امــــــروز؛ پیرامون مسائل یمن گفت: مردم منطقه عمدتا مسلمانانی هستند که در طول نهضت بیداری اسلامی با توجه به تحریک اصالت های دینی و ایجاد تنفر نسبت به دوول غربی به نوعی نسبت به هرگونه تجاوز به کشورهای منطقه متنفر بوده و با همه تبلیغات فریب کارانه سعودی ها مبنی بر دفاع از مرزهای خود و حمایت از رئیس جمهور مخلوع و فراری یمن ، مردم بیدار منطقه خام این گونه تبلیغات نخواهند شد.


دکتر ابویی درادامه تاکیدکرد: قطعا این تجاوزات به ضررعربستان خواهد بود و به زودی از اینکه آلت دست دولت های غربی و رژیم صهیونیستی شده اند پشیمان می شوند.

 

حجت‌الاسلام‌ دکتر محمدرضا ابویی با اشاره به بیداری مردم وجبهه های مقاومت منطقه گفت: مردم منطقه می دانند که در پشت پرده ماجرا، رژیم صهونیستی بیشترین نقش را ایفا کرده و تمامی این کشتار ها و تجاوزات برای از بین بردن روحیه خود باوری و استعمار ستیزی انقلابیون است.


وی افزود: یکی ازدلایل کشتار وحشیانه مردم یمن ترس ازصدورانقلاب اسلامی و رشد فزاینده تفکرانقلابی در بین ملت های منطقه است چرا که دولت های استعماری و رژیم صهیو نیستی بخوبی براین نکته واقفند که حرکت مردم آزادی خواه یمن، این کشور را به عراق دوم تبدیل کرده و اهداف انقلاب اسلامی ایران مبنی بر استکبار ستیزی و عدالت خواهی را محقق می سازد.

 

دکترابویی ادامه داد: کشورهای غربی از این مسئله غافلند که این تحرکات انقلابی حاصل تابش انوار الهی بر قلوب مردم و ریشه در ضمیر آزادی خواهی و حق طلبی ملت های منطقه دارد و چنین حرکت هایی نه تنها با وحشیگری و قتل عام پایان نمی پذیرد بلکه روز به روز بر عزم واراده ملت ها تا حصول پیروزی نهایی اضافه خواهد کرد.

 

حجت‌الاسلام‌ ابویی با اشاره به این مطلب که موج سعودی هراسی را دولت ها به وجود می آورند اظهار داشت : تجربه نشان داده ملت های آزاد اندیش و انقلابی منطقه هیچگاه با دولت های خود همراه نبوده و فریفته دسیسه ها و تبلیغات دروغین دول خود نشده بلکه با وحدت و انسجام تنها در مسیر رسیدن به اهداف و آرمان های خود گام برداشته اند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی راه حل نهایی بحران یمن را مذاکره دانست و اضافه کرد: یقینا حل مسئله یمن در چهارچوب مذاکرات رقم خواهد خورد اما تمام تلاش های غرب در راستای افزایش فشارهاتوسط عربستان بر مردم انقلابی یمن و انصارالله، بدین جهت است که آنها را مجبور به مذاکراتی با رویکرد پذیرش خواسته های خود کنند.


ابویی خاطر نشان کرد :هرچند انصارالله و مردم یمن مقاومت را سرلوحه رسیدن به اهداف خود قرار داده وتاکنون پذیرش هرگونه مذاکره را رد کرده اند اما به فرض انجام  مذاکرات، ملت یمن زمانی پای میز مذاکرات خواهد نشست که بتواند اهداف خود را به ثمر بنشاند.


وی تصریح کرد: قطعا ملت یمن با حمایت های ملت بزرگ ایران ، نظام جمهوری اسلامی و بهره مندی از پشتوانه ای اعتقادی، سیاسی و کمال خودباوری آن چه را اراده  و خواست خود باشد را رقم خواهد زد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار