پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنی با نماینده اردکان؛

ترویج ساده زیستی حضرت علی(ع) جمهوریت نظام را زیر سوال می برد یا فیش های نجومی؟


آقای تابش! رای و اراده مردم زمانی زیر سوال می رود که مدیرانی به اسم خدمتگزاری خزانه کشور را خالی کنند.

به گزارش یزدامروز، عصر فرهنگ نوشت: محمد رضا تابش، نماینده اردکان و از نزدیکان رئیس دولت اصلاحات است. وی پیش از این در آستانه انتخابات به علت انتقاد برخی سایت های خبری و پرسش چند سوال از آن ها طرح شکایت کرده بود. سایت اردکان امروز در این باره نوشته: «محمدرضا تابش از سایت‌های خبری اردکان امروز، اردکان گویا و اردکان خبر شکایت نمود.مدیران مسئول سه سایت خبری با توجه به شکایت محمدرضا تابش به پلیس امنیت فراخوانده شدند.
 

شکایت مطروحه مربوط به سؤالاتی بوده است که این سایت‌ها از تابش بابت ابهام در مدارک تحصیلی پرسیده بودند و بابت این موضوعات از ایشان توضیح خواسته‌اند.
 

همچنین نماینده فعلی اردکان از سایت اردکان امروز به دلیل انتشار فیلم درد و دل کارگران پوشش گستر شکایت نموده و این فیلم را مخرب دانسته است.»

این سطح تحمل انتقادات و نظر مخالف آن هم از سوی مدعیان آزادی بیان و تضارب آرا تنها به این مورد محدود نمی شود. تابش اخیراً در جلسه سالگرد پدر استاندار اردکانی یزد هم روایت واعظ مجلس از شیوه حکومت داری حضرت علی(ع) را توهین به خود تلقی کرده و جلسه را ترک کرده است.

دو هفته نامه روزهای اردکان در این باره نوشته است:«گفته شده نماینده مردم اردکان از صحبت‌های سخنران مراسم، تلقی نفی جمهوریت نظام و زیر سؤال بردن رای و اراده مردم را کرده است.»

اینکه با بیان سیره مولای متقیان حضرت علی(ع) که به حق مظهر عدالت بود به تریج قبای آقایان بر بخورد موضوعی دور از ذهن نیست. مساله ابراز علنی این ناراحتی است که تا کنون بی سابقه بوده است.

مساله این است که افرادی که مویشان را برای فریاد زدن فساد و رانت خواری دولت گذشته سپید کردند اکنون در برابر فساد بزرگ دولت مورد حمایت خود سکوت کرده اند.

تابشی که در جمع معلمین آرزو می کرد همیشه جیبهای این قشر زحمتکش پر از پول باشد با افشای غارت بیت المال و سرازیر شدن آن به جیب مدیران ارشد دولت راستگویان، نمی گوید با برکناری هر مدیر نجومی جیب چه تعداد معلم دلسوز پر می شود.

طبیعی است که تا نمایندگان مردم (که علی القاعده باید نماینده مردم باشند و خواسته های آن ها را پیگیری کنند) نسبت به حفظ حرمت اشراف و مدیران نجومی تا این حد حساس باشند، برکناری مدیران میلیاردی و بازگرداندن حقوق های نجومی به بیت المال مسلمین خواب و خیالی بیشتر نیست.

آقای تابش! رای و اراده مردم زمانی زیر سوال می رود که مدیرانی به اسم خدمتگزاری خزانه کشور را خالی کنند.

جناب نماینده! جمهوریت نظام زمانی زیر سوال می رود که مردم را در هر زمینه ای نا محرم بدانیم. منظورمان توافق ژنو و برجام نیست که حتی شما نمایندگان را هم محرم ندانستند. منظور همین شهر یزد است که رتق و فتق امور آن را همشهری شما بر عهده دارد. می دانید در همین شهر یزد آمار فروش سینما ها هم محرمانه است؟ می دانید آمار معادن تفت محرمانه است؟ می دانید اگر قرار به اعتراض مردم و افشاگری ها نبود بهره برداری فولاد اصفهان از خط لوله انتقال آب یزد هنوز که هنوز است محرمانه بود؟ اصلاً مگر مسئولان موظف به پاسخگویی به مردم نیستند؟! بسم الله!  چقدر حقوق می گیرید؟!

نماینده محترم! نه رای و اراده مردم و نه جمهوریت نظام هیچ کدام با بازگو کردن مناقب امیر مومنان و ترویج سیره آن بزرگوار زیر سوال نمی رود. عمل نکردن به شیوه حکومت داری، ساده زیستی و عدالت آن بزرگوار و عدم اجرای قانون برای دوست و دشمن(حتی اگر خاطی عقیل باشد) است که رای مردم را زیر سوال می برد.

رای مردم زمانی زیر سوال می رود که نمایندگان به جای پیگیری بزرگترین مشکل مردم استان(یعنی کمبود آب) ساز مخالف بزنند و هر کدام دنبال علاقه خود به کمیسیونی بروند ولو اینکه هیچ سابقه و سر رشته ای از آن نداشته باشند.

باز هم جای شکرش باقی است که نمی توانید از وعاظ به خاطر ذکر مناقب امیرالمومنین(ع) شکایت کنید!

سینا شاکر
 


آخرین اخبار آخرین اخبار