محتوا محتواطبق اعلام رئیس ستاد انتخابات استان یزد، تعداد ثبت‌نام کنندگان در حوزه‌های انتخابیه استان یزد، 236 نفر است که از این تعداد، 124 نفر در حوزه یزد و اشکذر، 47 نفر در حوزه تفت و میبد، 15 نفر در حوزه اردکان و 50 نفر نیز در حوزه انتخابیه بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش یزدامروز، روز گذشته مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و تعداد ثبت‌نام‌کنندگان این دوره مجلس مرز 14 هزار نفر را در نوردیده است، رقمی قابل‌توجه که حدود دو هزار نفر بیشتر از دور قبلی انتخابات در سال 94 است. طبق آمار وزارت کشور، قریب به سه‌هزار تن از این افراد برای ورود به مجلس از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده‌اند.

اما طبق اعلام رئیس ستاد انتخابات استان یزد، تعداد ثبت‌نام کنندگان در حوزه‌های چهارگانه انتخابیه استان یزد، 236 نفر است که از این تعداد، 124 نفر در حوزه یزد و اشکذر، 47 نفر در حوزه تفت و میبد، 15 نفر در حوزه اردکان و 50 نفر نیز در حوزه انتخابیه بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه ثبت‌نام کرده‌اند.

از تعداد 236 داوطلبی که در حوزه‌های انتخابیه استان یزد ثبت‌نام کرده‌اند، 213 نفر آن‌ها مرد و 23 نفر زن هستند. همچنین جوان‌ترین داوطلب که از حوزه انتخابیه استان یزد برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرده است 30 سال سن و مسن‌ترین داوطلب نیز 73 سال سن دارد.

اما ترکیب سیاسی کاندیداهای مطرح حوزه‌های مختلف انتخابیه استان یزد به شرح ذیل است:

حوزه یزد و اشکذر:

اصولگرا

محمدصالح جوکار، سید محمدرضا مدرسی، محمدحسین پارسائیان

اصلاح‌طلب

سید ابوالفضل موسوی بیوکی، علی‌اکبر اولیاء، حمید کلانتری، محمدحسین جعفری

حوزه تفت و میبد:

اصولگرا

قاسم روانبخش، سید جلیل میرمحمدی، محمدرضا بابایی، سید ناصر امامی

اصلاح‌طلب

کمال دهقانی فیروزآبادی

حوزه اردکان:

اصولگرا

ابوالقاسم هاتفی

اصلاح‌طلب

محمدرضا تابش، محمدرضا دشتی

حوزه بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه:

اصولگرا

سید محمد رضا رضی، مهران فاطمی، کاظم فرهمند، حمیدرضا مطهریان

اصلاح‌طلب

علیرضا زارع بیدکی

مستقل

محمدرضا صباغیان

نکته قابل توجه اینکه علیرغم اینکه بسیاری از کارشناسان مجلس دهم را ضعیف‌ترین مجلس در چهل سال عمر انقلاب می‌دانند، اما هر چهار نماینده استان یزد در این مجلس تصمیم گرفته‌اند باز هم پا به عرصه انتخابات بگذارند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار