پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

برای اولین بار؛

تصاویری قدیمی از «آقا» در فضای نمایشگاه کتاب منتشر شد


به مناسبت برپایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،تصاویری قدیمی از دیدار رهبر معظم انقلاب با فرزندان شهدا در قالب پوستر برای اولین بار در فضای نمایشگاه کتاب نصب شد+ تصاویر

به گزارش یزد امـــــروز از یزدرسا به نقل از نسیم ، این پوسترها شامل تصاویری از حضور فرزندان شهدا در کنار رهبر انقلاب به همراه دستخط‌هایی از معظم له خطاب به این شهیدزادگان و دانش‌آموزان است.


گفتنی است مصلای تهران امسال در اقدامی ارزنده و ابتکاری، با تشکیل «شورای فرهنگی» ضمن نظارت و راهبری محتوایی و صوری بر فضای فرهنگی و تبلیغی نمایشگاه کتاب تهران، با طراحی آرم «قاصدک» انسجام و هماهنگی حرکت‏های فرهنگی و تبلیغی امسال را تحت عنوان «قاصدک» به دست گرفته است. تمامی پوسترها، بنرها و بیلبوردهای فرهنگی و تبلیغی نمایشگاه امسال ضمن نظارت محتوایی و گرافیکی، با آرام «قاصدک» در نقاط مختلف نمایشگاه نصب و در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفت. همچنین رادیوی نمایشگاه کتاب با نام «صدای قاصدک»  برنامه‏هایی متنوع و جذاب با موضوعات فرهنگی روز جامعه همچون افزایش جمعیت و تحدید نسل، کتاب و کتابخوانی، آداب زندگی شهروندی، ارتباطات انسانی و اجتماعی، محیط زیست، اخلاق در زیست فرهنگی، سنت و مدرنیته و بررسی مصداق‏های آن در بافت دارای زیست فرهنگی و .... برای بازدیدکنندگان و حاضرین در نمایشگاه کتاب تولید و پخش خواهد کرد.


متن دستخط‌های معظم‌له به شرح زیر است:


«هر دختری باید هم درس بخواند و کتاب خوب مطالعه کند و هم با قرآن و احکام دینی آشنا شود. بعلاوه در محیط خانه و مدرسه با رفتار شایسته‌ی خود دیگران را هم به کارهای خوب دعوت نماید.»

 

 

«انس با قرآن را نعمتی بزرگ بشمارید. بهترین وسیله‌ی تعالی معنوی آنست که از گناه، پرهیز کنید و نمازتان را با توجّه بخوانید.»

 

 

«کمتر زمانی است که یاد شما شهیدزادگان و جوانان پاک و نورانی را در دل و دغدغه‌ی احساسات و آرزوها و خواستهای معنوی و مادّی شما را در ذهن نداشته باشم. من شما فرزندان عزیزم را دعا میکنم و به عنایت الهی در هدایت دلهای پاک شما امیدوارم.»

 

 

«آرزو می‌کنم که کودکان عزیز ایرانی در فضایی انباشته از مِهر و شادی به درس و آموزش بپردازند و برای آینده‌ی ایران خود را مجهز کنند.»

 

 

«خانواده‌ی مکّرم شهدای عزیزمان، مایه‌ی افتخار ما هستند. خداوند به شما و پدر و مادرتان و همه‌ی خانواده‌تان و همه‌ی خانواده‌ی شهدا، خیر و برکت و فضل خود را مبذول فرماید. به درس خواندن ادامه بدهید و کتاب‌های خوب و اسلامی بخوانید.»

 

 

«تحصیل کودکان در مدارس لازم است و مراقبت و تربیت بر عهده‌ی والدین است، گزینش برنامه‌های سالم رسانه‌ها برای کودکان نیز وطیفه دیگر آنهاست. بچه‌ها را به کتابخوانی عادت دهید و کتابهای مفید مناسب سن آنها تهیه کنید.»

 

 

«دخترم! از طهارت و معصومیّت خود شدیداً حراست و پاسداری کنید. پیوند با ائمه‌ی اطهار علیهم‌السلام و بخصوص امام هشتم علیه‌السلام را مستحکم کنید. درس و علم و مدرسه را کاملاً جدّی بگیرید و تحصیل را ادامه دهید. خدای مهربان و علیم و قدیر را در همه‌ حال به یاد داشته باشید.»

«امید من به رویش و بالندگی معنوی و فکری شما است.»

 

 

انتهای پیام/ص


آخرین اخبار آخرین اخبار