پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

باافتتاح سه مرکز جدید؛


پیش از ظهر امروز با حضور اعضای شورای شهر یزد، شهردار و جمعی از مسئولان شهری به‌صورت هم‌زمان سه مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در یزد افتتاح شد

به گزارش یزدامروز؛ پیش از ظهر امروز با حضور اعضای شورای شهر یزد، شهردار و جمعی از مسئولان شهری به‌صورت هم‌زمان سه مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در یزد افتتاح شد.

جمال‌الدین عزیزی در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرنگاریزدآواگفت: با افتتاح این سه مرکز تعداد مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر یزد به 6 مرکز رسید.

شهرداریزد افزود: با افتتاح این سه مرکز دسترسی همشهریان به مراکز معاینه فنی خودروهای سبک آسان‌تر شده و کیفیت کار هم با توجه به رقابت ایجادشده بهبود خواهد یافت.

عزیزی ابراز امیدواری کرد: با افتتاح این سه مرکز مراجعه شهروندان به مراکز معاینه فنی بیشتر و بهتر شود و کیفیت معاینات نیز افزایش یابد.

وی تصریح کرد: مهم این است که خودرویی که برچسب معاینه فنی دریافت می‌کند از کیفیت لازم برخوردار بوده و این کار سبب کاهش آلودگی هوا در شهر و افزایش کیفیت زندگی مردم شود.

حمل‌ونقل ترکیبی در دستور کار شهرداری یزد

شهرداریزد با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای کاهش معضلات ترافیکی و اقدامات زیست‌محیطی شهر اظهار داشت: حمل‌ونقل ترکیبی که شامل استفاده هم‌زمان از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی در شهر است یکی از برنامه‌هایی است که به‌طور جد دردستور کار قرارگرفته و با راه‌اندازی ایستگاه‌های توقف دوچرخه در سطح شهر و قراردادهایی که با دستگاه‌های مختلف منعقدشده فرهنگ استفاده از دوچرخه در بین مردم گسترش یابد و مردم به‌صورت واقعی نه نمادین، برای انجام امور روزانه از دوچرخه استفاده کنند.

عزیزی با اشاره به سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در راه‌اندازی مراکز معاینه فنی ابراز داشت: مراکز معاینه فنی با مدیریت شهرداری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعالیت دارند و درآمد آن‌ها از محل دریافتی از مردم خواهد بود.

وی در پایان تعداد مراکز در شهر یزد را با افتتاح این سه مرکز مناسب دانست و اظهار داشت: به نظر می‌رسد با توجه به تعداد فعلی جمعیت شهر، تعداد مراکز فنی کافی بوده امادر آینده بستگی به جمعیت و نیاز شهر تعداد مراکز قابل‌گسترش خواهد بود.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار