پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تب عوض کردن نام و نمادها به یزد هم سرایت کرد!

تغییر نام «بلوار شهیدان اشرف» به «شهدای زرتشت» با چه ملاکی؟


در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر یزد طرحی به تصویب اعضا رسیده است که بسیار عجیب و تأمل برانگیز است اعضای این شورای در اقدامی عجیب و نابخردانه با پیشنهاد عضو زرتشتی این شورا با تغییر نام انتهای بلوار شهیدان اشرف و جایگزینی نام آن به شهدای زرتشتی موافقت کردند.

به گزارش یزد امــــروز، در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر یزد طرحی به تصویب اعضا رسیده است که بسیار عجیب و تأمل برانگیز است اعضای این شورای در اقدامی عجیب با پیشنهاد عضو زرتشتی این شورا با تغییر نام انتهای بلوار شهیدان اشرف و جایگزینی نام آن به شهدای زرتشتی موافقت کردند.

 

این اقدام شورا در حالی صورت می گیرد که بر طبق فتوای مراجع تقلید و قوانین مصوب کشور ترویج و تبلغ آئین زردشت جایز نمی باشد و حرام است و اینجا این سوال مطرح می شود که آیا این اقدام در جهت ترویج این آئین نمی باشد؟


جای بسی تأمل است که این شورا نام شورای اسلامی شهر یزد را به یدک می کشد ولی در عمل اسلامی بودن این شورا به زیر سوال می رود.


نام گذاری این بلوار به نام شهدای زرتشتی آن هم با وجود اینکه یزد تنها یک شهید زرتشتی دارد جای تأمل دارد!


نکته قابل توجه دیگری که خود نمایی می کند وجود 4هزار شهید در استان یزد است که این بزرگواران به نام این شهدا توجهی نداشته اند که گویا یزد دارای سرداران و شهدای مسلمان نمی باشد.


در این میان چیزی که بر تأسف این اقدام می افزاید حضور چندین روحانی در این شورا است که گویا این عزیزان به جای مخالفت با این اقدام با آن موافقت کرده اند.


مسئولین استان در نظر داشته باشند که ترویج آئین زردشت ممنوع است و باید نسبت به این مقوله دقت فراوانی صورت گیرد تا یک شورای اسلامی با اکثریت اسلامی خود به این اقدام عجیب دست نزند.


جای بسی تأسف است که چرا آقایان مسئول برای بلواری که خود نام شهیدان اشرف را به یدک می کشد تصمیم به جایگزینی نام می گیرند! مگر این نام دارای ایراد است یا خیابان بی نام دیگری در یزد نمانده است که این نام جایگزین نام شهدای مسلمان شود؟البته این روزها تب عوض کردن نام و نماد ادامه دارد و عده ای نماد انرژی هسته ای را برنمی تابند و عده ی دیگر خود به ترویج آئین تحریف شده زردشت می پردازند و قانون و فتوای مراجع را نادیده می گیرند.


مردم دارالعباده یزد با هوشیاری تمام زیر آبی رفتن مسئولین مربوطه را رصد می کنند و در صورت عدم اصلاح این مصوبه خود اقدامات مقتضی را انجام خواهند داد.

منبع: یزدرسا


آخرین اخبار آخرین اخبار