پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رييس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر يزد:

تغییر نام «بلوار مهر» منتفی شد


رييس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر يزد با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر یزد دز مورد جایگزینی نام بلوار مهر به شهدای زرتشتی گفت: با رهنمود علمای دارالعباده یزد و تیزبینی و تیزهوشی اهالی دارالعلم، شورای شهر سرانجام مصوبه خود را لغو کرد.

به گزارش یزد رسا، شنیده ها حاکی است اخیراً عده ای از اعضای شورای شهر یزد با پیشنهاد عضو زرتشتی این شورا، سعی دارند با فشار و چانه زنی نام «شهدای زرتشتی» را جایگزینی نام بلوار «مهر» کنند!

 

حجت الاسلام حمید رضا مطهریان یکی از معدود اعضای مخالف با این طرح در گفت و گو با  عصر فرهنگ، با اشاره به علت مخالفت خود با چنین اتفاقی اظهار کرد: از آنجا که طبق فتاوای مراجع عظام تقلید و قوانین مصوب کشور ترویج و تبلیغ آئین های اقلیت کشور جایز نمی باشد، بنده از همان ابتدا مخالفت خود با این طرح را ابراز کردم. علی رغم مخالفت های شدید بنده و یکی دیگر از اعضای شورا متاسفانه این طرح تصویب شد.

 

رييس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر يزد، ادامه داد: مسلماً این اتفاق یک تغییر نام ساده نیست. این تغییر نام در ادامه تغییر نام «پارک بزرگ شهر» به «پارک مارکار» در واقع فتح سنگر به سنگر مواضع ما است. البته شاید عضو زرتشتی شورای شهر که چنین پیشنهادی داده است، نیت دیگری داشته باشد.

 

حجت الاسلام مطهریان، ادامه داد: علت اصلی تصویب این طرح در شورای «اسلامی» شهر یزد این بود که دوستان پشت پرده ها را نمی دیدند. به اعتقاد اعضای محترم این اتفاق در واقع ترویج نام شهدا است!

 

وی ابراز داشت: وقتی خود هموطنان زرتشتی ما به شهدای جنگ تحمیلی «جان باخته» می گویند، چرا باید خیابانی به اسم «شهدای زرتشت» نامگذاری شود؟ استان یزد 4100 شهید تقدیم انقلاب کرده است چرا باید یک خیابان به اسم یک شهید زرتشتی نامگذاری شود؟ سهم 4100 شهید چه می شود؟

 

مطهریان در پایان خاطر نشان کرد: هر چند تعدادی از اعضا از بنده به علت مخالفت با این طرح دلگیر بودند ولی خوشبختانه رهنمود علمای دارالعباده یزد و تیزبینی و تیزهوشی اهالی دارالعلم شورای شهر سرانجام این مصوبه را لغو کرد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار