محتوا محتوا

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی یزد:


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی یزد دلیل تاخیر در دریافت پیامک تخلفات رانندگی را تفاوت در دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی اعلام کرد.

به گزارش یزدامروز ، سرهنگ محمد پورشمس در خصوص تأخیر در دریافت پیامک تخلف‌های ضبط‌ شده توسط دوربین‌های راهنمایی رانندگی در سطح شهر گفت: دوربین‌های کنترل ترافیک  دو نوع هستند که یک نمونه آن دوربین های کنترل سرعت است و نمونه دیگر دوربین های نظارتی هستند که با جانمایی‌های صورت گرفته در سطح شهر نصب‌شده‌اند که سازوکار آن‌ها باهم متفاوت است.

وی ادامه داد: دوربین‌های کنترل سرعت بلافاصله بعد ازاین که تخلف سرعت غیرمجاز انجام شود یک پیامک هشداردهنده برای بازدارندگی ارسال می‌کنند و بعداً اصل پیامک و مبلغ اعمال قانون نیز برای صاحب خودرو ارسال می‌شود مگر این‌که ارتباطات اینترنتی و مخابراتی به‌طور لحظه‌ای قطع باشد.

پور شمس در مورد سازوکار دوربین‌های نظارتی نیز گفت: دوربین‌های نظارتی به‌طور زنده تخلفاتی چون عبور از محل‌های ممنوعه، نبستن کمربند ایمنی و... را ضبط می‌کنند و تا زمانی که اعمال قانون قطعی انجام نشود پیامک برای صاحب خودرو ارسال نمی‌شود.

وی اظهار داشت: پیامک‌هایی که با تأخیر برای صاحب خودرو ارسال می‌شود مربوط به دوربین‌های نظارتی است که در سطح شهر وجود دارد و تا زمانی که اعمال قانون قطعی انجام نشود پیامک ارسال نمی‌شود.

پور شمس با اشاره به مشکل ترافیکی میدان ابوذر اظهار داشت: در سالیان قبل میدان ابوذر  حجم ترافیکی زیادی نداشته و مغازه‌های متعددی از قبیل نانوایی، میوه‌فروشی و ....  حول آن ایجادشده است اما در حال حاضر این میدان به یکی از میدان‌های اصلی شهر تبدیل‌شده  و با توجه به حجم ترافیکی بالایی که در آن وجود دارد مشکلات ترافیکی زیادی را به وجود آورده است.

وی در خصوص نبود جای پارک مناسب و جریمه خودروها در میدان ابوذر گفت: برابر با آئین‌نامه و قوانین راهنمایی و رانندگی توقف در میدان و حتی در حریم آن تا 15 متر ممنوع است ازاین‌رو همکاران پلیس راهور ما مجبورند خودروهایی که در میدان سد معبر می‌کند و حرکت سایر وسایل نقلیه را کند می‌کند را اعمال قانون کنند.

انتهای پیام/ق

 

آخرین اخبار آخرین اخبار