پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری در نمازجمعه این هفته یزد:

تفکر «رابطه با آمریکا باعث می‌شود نان ما در روغن باشد» تفکر غلطی است/لزوم جلوگبری مسئولان از مهاجرت بی‌رویه به شهرها


خطیب جمعه یزد در نمازجمعه این هفته تصریح کرد: اکنون نیز این فکر غلطی است که عده‌ای گمان می‌کنند رابطه با آمریکا باعث می‌شود نان ما در روغن باشد، چراکه بارها و بارها در تاریخ شاهد توطئه‌های استعمارگران بوده‌ایم.

به گزارش یزد امــــروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های امروز نماز جمعه یزد با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان با بیان اینکه رمضان ماه بهار قرآن است و همه باید از قرآن بهره ببریم، اظهار داشت: در مساجد، منازل، مدارس و همه مکان‌ها باید از مفاهیم ارزشمند قرآن بهره‌مند شویم.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی مدارس در ایام ماه مبارک رمضان امسال عنوان کرد: در این ایام باید جوانان و نوجوانان را در مساجد فعال کرد تا از قرآن و رمضان دور نشوند و بهره‌های لازم را از فیوضات این ماه ببرند.

امام جمعه یزد همچنین با اشاره به اینکه روستاها قطب کشاورزی و دامداری هستند، بیان کرد: کشاورزی در واقع اصل و اساس کار ما است و باید حساب شده و برنامه ریزی شده کشاورزی کنیم.

وی همچنین با تاکید بر لزوم تولید محصولات ارگانیک تصریح کرد: در گذشته همه محصولات کشاورزی ما طبیعی بود اما اکنون به نظر می رسد همه چیز بی فایده و بی طعم شده است.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل شورای فرهنگی به دستور امام خمینی (ره) عنوان کرد: این شورا به دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد و وظیفه آن، آراسته شدن به زیور جامعه اسلامی و انقلابی بود.

وی یادآور شد: با تشکیل شورای انقلاب فرهنگی، جامعه آن زمان از فضای طاغوتی و فساد و فحشا دور شد و به سمت اسلام حرکت کرد اما دشمنان ما که همواره ضدانقلاب اسلامی حرکت می‌کنند، ظلم و تهاجم فرهنگی خود را حتی در این زمان نیز دارند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اسلام ما اسلامی است که عزت مسلمین را در پی دارد نه اینکه بنده زر خرید آمریکا و اروپا باشد ضمن اینکه اسلام واقعی هم خودش را به سوی تعالی می‌برد و هم بشریت را به سمت خدا راهنمایی می‌کند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله هسته‌ای ایران ادامه داد: همه موارد مطرح شده در مورد بمب هسته‌ای بهانه است، چراکه می‌خواهند ما را نسبت به اسلام سست کنند و تحت سلطه خود درآورند و در این مسیر حتی از کشتار مردم نیز دریغ نمی‌کنند همان‌گونه که زنان و کودکان بی‌گناه را می‌کشند و خوشحالی می‌کنند.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) نیز آمریکا را شیطان بزرگ خواند چون نمی‌خواهد و اجازه نمی‌دهد که مردم آزاد باشند بلکه در تلاش است تا همه مردم دنیا را تحت سیطره خود درآورد و در این مسیر، کشورهای منطقه را مست کرده‌اند و به بهانه‌های مختلف، همه را به جان یکدیگر می‌اندازند تا از درون آنها را تکه تکه کرده و ضعیفشان کنند تا هرچه خواستند بر سرشان بیاورند.

ناصری تاکید کرد: در میان همه کشورهای منطقه، ایران روی پای خود ایستاده و مستقل حرف می‌زند و همان خودکفایی که مدام از اول انقلاب بر روی آن تاکید شده و مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری نیز است، سبب استقلال ایران و عدم وابستگی ما به کشورهای خارجی از جمله آمریکا شده است.

خطیب جمعه یزد تصریح کرد: اکنون نیز این فکر غلطی است که عده‌ای گمان می‌کنند رابطه با آمریکا باعث می‌شود نان ما در روغن باشد، چراکه بارها و بارها در تاریخ شاهد توطئه‌های استعمارگران بوده‌ایم.

وی با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه آمریکا کاری نمی‌کند مگر اینکه خود چندین برابر از کاری که انجام می‌دهد، سود ببرد، خاطرنشان کرد: این موضوع در همه مسائل اقتصادی، سیاسی، علمی و ... صدق می‌کند.

ناصری تصریح کرد: مردم ایران نباید به آمریکا و هم‌پیمانان او دل ببندند بلکه باید به خدا توکل داشته باشند و روی پای خود بایستند همان گونه که ملت و دولت در اوایل جنگ تحمیلی به خدا توکل کرد و با خزانه خالی، کشور را که در شرایط سخت جنگ بود، به پیش بردند.

وی با اشاره به اینکه روستاها به تدریج خالی از سکنه می شوند، اظهار داشت: خشکسالی سبب شده تا زندگی در بسیاری از روستاهای استان یزد برای مردم سخت و پرمشقت باشد اما مسئولان باید تلاش کنند با جیره‌بندی آب، شرایط بهتری در روستاها ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: شرایط نامساعد در روستاها سبب تخلیه تدریجی آنها شده و اهالی روستاها به تدریج به سمت شهرها مهاجرت می کنند اما باید با فراهم آوردن امکانات، از این اتفاق جلوگیری کرد.

منبع: فارس و مهر

آخرین اخبار آخرین اخبار