محتوا محتوادر آیین اختتامیه هفدهمین جایزه ادبی قلم زرین از هادی حکیمیان نویسنده کتاب «خواب پلنگ» تقدیر شد.

به گزارش یزدامروز، مراسم اختتامیه هفدهمین جایزه ادبی «قلم زرین» با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و اهالی فرهنگ و ادب در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار و برگزیدگان و شایستگان تقدیر این دوره معرفی شدند.

داوران این جایزه با بررسی کتاب‌های منتشر شده در سال ۱۳۹۷، برگزیدگان بخش‌های مختلف را معرفی کردند که در بخش داستان کودک و نوجوان از هادی حکیمیان نویسنده فعال و سرشناس استان یزد تقدیر شد.

در بخش داستان کودک و نوجوان از میان ١٩٢٩ کتاب چاپ شده در سال ٩٧، سه اثر نامزد بودند که اثری برگزیده شناخته نشد اما رمان «خواب پلنگ» نوشته هادی حکیمیان از نشر شهرستان ادب، شایسته تقدیر شناخته شد و از این نویسنده تقدیر به عمل آمد.

رمان «خواب پلنگ» در 207 صفحه با قطع رقعی توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده و شامل 17 فصل است.

این کتاب برای تمام نوجوانان ایران که دوست‌دار اتفاقات مهم تاریخ سرزمینشان هستند جذاب و خواندنی است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: قزاق طاس دوباره چشم گرداند دور حیاط و این بار انگشتش را دراز کرد سمت حسینعلی: «پس اون کچله رو ببریم ... به نظرم چیزهایی میدونه،بالاخره دست خالی که نمیشه رفت...»

حسینعلی که طرف راه پله پشت بام می‌دوید،داد زد: «هوی!... کچل خودتی!... تازه شم من با صدر اعظم رفیقم... اصلا با خود قبله عالم هم رفیق بودم! حالا هم اگه بهم دست بزنی،خودت میدونی!»

قزاق طاس که ناراحت شده بود، دوید سمت پله‌ها و می‌خواست برود پشت بام دنبال حسینعلی... اما سردسته شان صدا زد که :«ولش کن!»

هادی حکیمیان کارشناس ارشد رشته تاریخ است که تاکنون با آثار مختلف در جشنواره‌ها و جوایز ادبی گوناگون خوش درخشیده است.

رمان‌های «برج قحطی»، «باغ خرمالو»، «برج ناز» و مجموعه داستان «گل انارها را باد می‌برد» از دیگر آثار این نویسنده است.

جایزه ادبی قلم زرین یکی از جوایز ادبی غیردولتی است که هر سال همزمان با گرامیداشت روز قلم(۱۴تیرماه) در بخش‌های شعر و داستان کودک و نوجوان، شعر و داستان بزرگسال و پژوهش و نقد ادبی برگزار می‌شود.


 


آخرین اخبار آخرین اخبار