پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وقتی چشم ها را باید بست؛

تقدیر استاندار یزد به پاس تلاش های تنزل آفرین!


در حالی که صحبت های روسای هیات های ورزشی استان و رتیه بندی کشوری از وضعیت بد ورزش یزد حکایت دارد، استاندار یزد با استناد به آماری که تا کنون منتشر نشده است از مدیر کل ورزش و جوانان یزد تقدیر می کند!

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید و تغییرات اتوبوسی مدیران در دستگاه های دولتی، اداره کل ورزش و جوانان استان نیز دست خوش تغییراتی شد و پس از گذشت قریب به یازده ماه بلاتکلیفی بالاخره فرماندار بافق در دوره اصلاحات این مقام را از آن خود کرد.
شنیده ها حکایت از آن دارد به تازگی در رتبه بندی ورزش و جوانان استان ها، استان یزد در گروه خود که شامل 11 استان بوده، رتبه یازدهم را کسب کرده است! شاهکاری که باید در تاریخ ورزش استان به ثبت رسد. البته اگر این مقایسه بین تمام استان های کشور انجام می شد شاید رتبه یزد از این هم درخشان تر بود!
هر چند انتظار می رفت بعد از این نتیجه اسفناک ورزش استان یزد، مسئولان ارشد استان با متولیان و مسببان آن برخورد کند یا حداقل از وی توضیح بخواهند اما نتیجه برعکس رقم خورد و استاندار یزد که گویا تمایلی به خدشه دار شدن چهره افرادی چون مدیر کل ورزش و جوانان که در حاشیه و رفتارهای سیاسی حرکت می کنند ندارد، قبل از ان که صدای اهالی ورزش و مردم یزد دربیاید با پیش دستی و برگزاری جلسه ای فرمایشی سعی در خنثی کردن این واقعه داشته است!
میر محمدی به برگزاری این جلسه فرمایشی نیز اکتفا نکرد و اخیراً در یک اقدام جالب توجه از شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز تقدیر کرد!

خود گویی و خود خندی؛ عجب مرد هنرمندی!
در نامه تقدیر استاندار یزد آمده است:
«جناب آقای مسعود شریعتی
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد
«عطف به گزارش آن اداره کل و آمار مقایسه ای فعالیت های سنوات 92،93 و 94 که در جلسه مورخ 13 آبان ماه سالجاری ارائه نمودید، لازم میدانم از زحمات و تلاشهای ارزنده جنابعالی و کلیه همکاران محترم ان اداره کل تقدیر و تشکر نموده و از خدای سبحان توفیق بیش از پیش شما را مسئلت نمایم.»
لازم به ذکر است علی رغم شعارهای زیبایی نظیر«دانستن حق همه است» از ورود خبرنگاران به جلسه 13 آبان که استاندار بدان اشاره کرده ممانعت به عمل آمد و این جلسه در سکوت کامل خبری برگزار شد. لذا هیچ یک از رسانه ها حتی روابط عمومی استانداری نیز از محتوای این جلسه خبر دقیقی منعکس نکردند.
اما با تماس خبرنگار یزد رسا با چند تن از افراد حاضر در جلسه مشخص شد جناب شریعتی، مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد اصلا در جلسه فوق الذکر لام تا کام حرفی نزده است. حتی اداره جلسه نیز با یکی از روسای هیئت های ورزشی یوده است! لذا ادعای استاندار مبنی بر ارائه آمار در این جلسه آن هم در مدت کوتاه حضور استاندار دولت راستگویان نمی تواند ادعای درستی باشد. شاید این گزارش به صورت مکتوب به شخص استاندار ارائه شده باشد و موجبات تحسین وی را برانگیخته باشد ولی حداقل عموم مردم از آن بی خبرند.
در سایت اداره کل ورزش و جوانان استان یزد نیز تا کنون آماری از فعالیت های این اداره منتشر  نشده و آخرین آمار مربوط به سال 85 می شود!

 

 


از آنجا که نامه تقدیر و تشکر استاندار از شریعتی به صورت عمومی منتشر و اطلاع رسانی شد خوب بود آمارهای مقایسه ای هم منتشر می شد تا همه مردم استان یزد از زحمات و تلاش های ارزنده وی تقدیر کنند. چرا که اندکی درد دل با روسای هیات های ورزشی به خوبی وضعیت بد مدیریتی وی را برای همگان روشن خواهد کرد. حتی در آن جلسه کذایی هم روسای هیئات شمشیربازی، ورزش های پهلوانی، تنیس روی میز، کبدی، جودو، ژیمناستیک، اسب سواری به انتقاد شدید از عملکرد این اداره پرداختند.
حال اینکه جوانان و ورزشکاران یزدی تا کی باید چوب سیاسی کاری ها را بخورند مشخص نیست. مشخص نیست دولت تدبیر تا کی به خاطر مسئولیت شریعتی در دوره اصلاحات وام دار اوست!
مشخص نیست رتبه یزد در بین سایر استان ها تا چه حد باید نزول داشته باشد تا استاندار به اشتباه بودن گزینه خود برای جلوس بر مسند اداره ورزش و جوانان اعتراف کرده و فرد دیگری را جایگزین وی کند.

انتهاس پیام/س*