پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

قائم مقام مدیرکل صدا وسیمای استان یزد در مصاحبه با یزدامــروز:(بخش اول)

تقویت ديدگاه مثبت در خصوص افزايش نسل، ازماموریت های مهم صدا وسیما/ازدواج،موضوعی محوری است


حجت الاسلام کشفی رفع نگراني و تقویت ديدگاه مثبت درباره افزايش نسل و تبيين ضرورت ازدياد آن و بركاتش وهمچنین تشويق خانواده ها را از جمله ماموریت های مهم صدا وسیما عنوان کرد.

قائم مقام مدیرکل صدا وسیمای استان یزد در مصاحبه اختصاصی با یزد امــــــــروز؛ درباره اقدامات صدا وسیما درخصوص ساخت آثارهنری با موضوعیت ازدواج گفت: قطعاً دغدغه موجود در خصوص افزايش نسل موضوع مهمي بوده و توصيه هاي رهبر معظم انقلاب نيز نشان از اهميت آن دارد و طبيعتاً همه رسانه ها ، از جمله صدا و سيما موظفند توان خود را در این خصوص به نحو شايسته به كار گيرند .

حجت الاسلام صداقت کشفی ادامه داد: از اين رو صدا و سيماي استان نيز اتخاذ شيوه ي مناسب و برنامه ريزي مؤثر را در دستور كار خود قرار داده به نحوی که بطور مثال اگر به خبرهاي صدا وسیمای استان توجه كنيد گزارش هايي حاكي از شور، نشاط و اميد به زندگي در خانواده هايي با فرزندان و نوه ها و نتيجه هاي زياد می بینید

حجت الاسلام کشفی طرح مباحث تسهيل  امر ازدواج، ساخت برنامه هايی ويژه خانواده، ساخت برنامه هایی با موضوعات اجتماعي ، بهره مندی از كارشناسان و مشاورين مسائل خانواده و ازدواج را از جمله اقدامات صدا و سيما بیان کرد و یادآور شد: ناگفته نماند مسئله ازدیاد نسل يك موضوع محوري  به شمار آمده و با موضوعات ريز و درشت ديگري پيوند دارد. بنابراين دراین مقوله، تنها با يك موضوع روبرو نبوده و از زواياي مختلفي باید به آن نگاه کرد.

  قائم مقام مدیرکل صدا وسیمای استان اضافه کرد: مثلاً ممكن است بعضي از ترس فقر ازدياد نسل را مردود بدانند که  در اين زمينه رسانه با كمك كارشناسان و نخبگان جامعه مباني ديني و وعده هاي الهي را در خصوص كسب رزق و روزي و همچنين لزوم نظم در زندگي  مطرح مي كند تا التهاب و نگراني منفي را كاهش دهد.

حجت الاسلام کشفی رفع نگراني و تقویت ديدگاه مثبت درباره افزايش نسل و تبيين ضرورت ازدياد آن و بركاتش وهمچنین تشويق خانواده ها را از جمله ماموریت های مهم صدا وسیما عنوان کرد.

وی درباره چرایی اصرار برخی فیلم ها و سریال های تلویزیونی درنشان دادن خانوارهای کم جمعیت نیز اظهارداشت گفت: بعيد مي دانم این موضوع درباره شبكه استاني يزد صدق كند چراکه در رسانه استاني سعي شده چنين رویکردی وجود نداشته باشد اما ممكن است درپخش فيلم هاي سينمايي تأميني چنین برداشتی برای مخاطب به وجودآید كه آنهم نيازمند تذكر و يادآوري است .

کشفی تاکید کرد: اصولاً جريانات فرهنگي از دايره وسيعي برخوردارند و بايد فعالیت یک مجموعه در همه ابعاد مورد سنجش قرار گیرد هرچند نباید از این چنین موضوعات مهمی حتی به ميزان اندك غافل شد.

وی تاکید کرد: با اين حال در شبكه استاني تلاش می شود کار به صورت اصولی و صحیح انجام شود  و البته در اين راستا از نظرات سازنده مردم هم  بي نياز نيستيم .

ادامه دارد.....


آخرین اخبار آخرین اخبار