پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت بخش مرکزی یزد:

تلاش دشمن برای حذف وجه «انقلابی» از نظام /عید قربان، عید رهایی از تعلقات دنیوی


امام جمعه موقت بخش مرکزی یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: دشمنان اسلام با تشکیل اتاق فکر پیوسته در صددند انقلاب اسلامی را حذف کنند.

به گزارش یزدامــــروز به نقل از  یزدبانو،  حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی صدرالساداتی در خطبه های نماز جمعه این هفته خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام با تشکیل اتاق فکر پیوسته در صددند انقلاب اسلامی را حذف  کنند، به گونه‌ای که در فراموشی ویژگی های انقلاب اسلامی را دراذهان عمومی جای بیاندازند.

وی ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا اذعان کرد: بی تقوایی موجب از دست دادن آرامش دنیوی می شود.

صدرالساداتی ویژگی های اهل تقوا در دنیا را برشمرد و تصریح کرد: بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران سراسر نکته های ارزنده ای بود که با به کار گیری و استفاده از آن ها می توان راه خود را پیدا کرد، کما اینکه فرموده اند تقوا همواره  باید با مبارزه علیه کفر همراه باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن هشدار جهت بیداری مسئولان و مردم ایران اسلامی خاطر نشان کرد: توطئه های ضد انقلاب در خارج از کشور برنامه ریزی شده و در داخل کشور توسط عاملانشان اجرا می شود.

صدرالساداتی اهمیت خواندن نمازهای وارد شده  در ماه ذی الحجه را یادآور شد و افزود: نماز شب‌های دهه اول این ماه از فضیلت خاصی برخوردار بوده و توصیه می شود، مومنان این فریضه را به جای آورند.

وی در خصوص کیفیت خواندن نماز یاد شده خاطر نشان کرد: در هر شب از دهه اول مابین نماز مغرب و عشاء دو رکعت نماز بجا آورد، در هر رکعت پس از حمد سوره توحید و سپس آیه 142 سوره اعراف را بخواند.

صدر الساداتی ادامه داد: با خواندن این نماز مومن شریک ثواب حاجیان شده، بدون آنکه از ثواب آنان چیزی کاسته شود.

وی  در مورد  آیه 142 سوره اعراف که در نماز مخصوص در 10 شب اول ماه ذی الحجه خوانده می شود، اذعان کرد:  این آیه در وصف حضرت موسی و قوم بنی اسرائیل نازل شده است.

امام جمعه موقت بخش مرکزی یزد ضمن اشاره به تفسیر آیه یاد شده به نقش حضرت علی (ع ) در زمان حضرت رسول پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود رحلت فقیه ارجمند آیت الله خزعلی را تسلیت گفته و به بیان فضایلی از ایشان پرداخت.

صدرالساداتی با اشاره به اهمیت برپایی جشن نیکوکاری و تاثیر آن در جامعه  از آحد مردم خواست تا در ترویج این فرهنگ پسندیده بکوشند.

وی با اشاره به نزدیک بودن روز عرفه به نمازگزاران سفارش کرد: سعی کنند از فضای معنوی دعای عرفه و دعای امام حسین(ع) استفاده کافی را ببرند.

صدرالساداتی با اشاره به نزدیک بودن عید قربان اذعان کرد: عید قربان عید رهایی از تعلقات دنیوی و هر آنچه غیرخدایی است.

وی خطاب به کسانی که توان دارند، بر قربانی حیوان در روز عید قربان تاکید کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار