محتوا محتوا

بی مهری به مقام شهدا در مدیریت شهری یزد؛


عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: اینکه وجود تمثال شهدا در شهر یزد کمرنگ است بخاطر این است که اصلا وجود نداشته و کمرنگ بوده است.

به گزارش یزدامروز، چند روزی است تصویری از یک مادر شهید که در حال تمیز کردن تمثال فرزند مدافع حرم شهید است در بین کاربران شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

روز گذشته یکی از اعضای شورای شهر یزد با انتشار تصویری از یک المان عجیب و نامفهوم در یزد زبان به گلایه و انتقاد گشود تا ضمن اینکه خود را از بی تدبیری و بی سلیقگی این شورا مبری کند بتواند آسیب های موجود در زمینه مدیریت شهری را هم گوشزد کرد باشد.

همین بهانه ای شد تا به یک موضوع که مدتی است از دید رسانه‌ها پنهان مانده و نمونه بارز غفلت و ولنگاری فرهنگی در مدیریت شهری است بپردازیم.

اگر اخیرا در خیابان های شهر یزد تردد داشته اید به این سوال برایتان پیش بیاید که با وجود 3هزار و 600 شهید استان یزد چرا دیگر خبری از تمثال و تصاویر این شهدای عزیز به ویژه تمثال شهید آیت الله صدوقی در سطح شهر یزد خبری نیست؟! 

مرتضی شایق در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در رابطه با چرایی کمرنگ بودن تمثال شهدا در سطح شهر یزد، گفت: همکاری بین شهرداری -بخش نصب تابلوها- با بنیاد شهید وجود دارد که اغلب کوچه‌های شهر که به نام شهید نامگذاری شده عکس شهید را هم روی آن تابلو می‌زنند و ادامه هم دارد.

وی افزود: البته نصب تمثال شهدا در یزد متأسفانه کمرنگ است، هرچند در برخی مسیرها به سمت زارچ و میبد یا سمت حمیدیا و بلوار شهید دشتی وجود تمثال‌ شهدا پررنگ است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد در پاسخ به اینکه آیا قبلا تمثال‌هایی از شهدا در سطح شهر بوده که ممکن است جمع‌آوری شده باشد، اظهار داشت: بعید می‌دانم چنین اتفاقی افتاده باشد و اینکه وجود تمثال شهدا در شهر یزد کمرنگ است بخاطر این است که اصلا وجود نداشته و کمرنگ بوده است.

شایق عنوان کرد: این در حالی است که در برخی شهر از جمله شهرهای خود استان یزد مانند شهر تفت وقتی وارد شهر می‌شویم، شاهدیم که تمثال شهدا وجود دارد.

وی یادآور شد: بعد از زیرگذر میدان امام حسین (ع) به سمت بلوار دانشجو تمثالی از امام و رهبری بود، اما مدتی است که آن را هم برداشته‌اند؛ البته نمی‌دانم به چه دلیل بوده شاید بخاطر فرسودگی بوده و یا دلیل دیگری اما در کل وجودش خوب بود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه به نظرم می‌رسد در زمینه نصب تمثال شهدا در شهر یزد کم لطفی می‌شود در پاسخ به این سئوال که آیا شورای شهر و شهرداری برنامه ای برای این مسئله دارند یا خیر، افزود: خیر، شورای شهر و شهرداری نیز در این زمینه برنامه‌ی خاصی ندارند.

اینکه هزینه برای مبلمان شهری نظیر طراحی وساخت المان ها، به سمت و سوی ناکجااباد کشیده می شود و مردم بجای ارزش های انقلاب چون تمثال شهدا باید شاهد المان های نامفهوم و بعضا زشت! در سطح شهرشان باشند،‌ نشان از ضعف مدیریت نیست بلکه کج سلیقگی و کم لطفی عده ای در جایگاه مدیریت شهری نبست به این عزیزان است.

یزد از قدیم الایام به دلیری مردمان شهرش شهره ایران است و اینکه در میدان دفاع از انقلاب در صف اول ایستاده اند اما گویا عده ای از به تصویر کشیدن افرادی که سرلوحه رشادت و مردانگی هستند در سطح شهر ابا دارند.

انتهای یپام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار