پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سرپرست گروه قرآنی بینات استان یزد:

تمجید رهبر معظم انقلاب،خستگی چندین ساله را از تن ما بیرون کرد


وی با ابراز خوشحالی از تفقد مقام عظمای ولایت و ابراز رضایت معظم له از اجرای این گروه اظهار داشت : آنقدر اشعار تاثیرگذار بود که اشک از چشمان ایشان جاری شد و زمانی که به محضرشان شرفیاب شدیم تعریف و تمجید ایشان خستگی چندین ساله را از تن اعضای گروه بیرون کرد.

یزدامروز؛عصر روز گذشته شاهد اجرای زیبای گروه منتخب تواشیع استان یزد در محضر رهبر معظم انقلاب بودیم که پس از اجرا، مورد تفقد معظم له قرار گرفتند

از همین رو به سراغ علی اکبر کاظمی مدیر و سرپرست این گروه قرآنی رفته و با وی گفتگویی خواندنی انجام داده ایم

مدیر گروه قرآنی بین المللی بینات استان یزد در خصوص اجرای روز گذشته  این گروه  در محضر رهبر عالیقدر انقلاب گفت: این دومین دفعه است که این سعادت نصیب بنده و دوستانمان می شود تا در محضر امام خامنه ای به اجرای برنامه بپردازیم .

کاظمی اضافه کرد: برخی اعضای این گروه در سال 86 نیز با نام گروه قرآنی ثقلین در سفر رهبری معظم به استان یزد به اجرای برنامه پرداخته بودند که بنده نیز افتخار حضور در آن گروه را داشتم .

مدیر گروه قرآنی بین المللی بینات استان یزد با اشاره به فضای سنگین مراسم روز گذشته وسختی اجرا در آن فضا گفت: از یک سو اجرا در حضور مقام معظم رهبری که خود در مباحث قرآنی اشراف کامل داشته  واز سوی دیگر جمع حاضر که همگی از اساتید برجسته قرآنی هستند بسیار سخت است اما خوشبختانه با عنایت پروردگار توانستیم اجرای خوبی را به نمایش بگذاریم .

وی با ابراز خوشحالی از تفقد مقام عظمای ولایت و ابراز رضایت معظم له از اجرای این گروه اظهار داشت :آنقدر اشعار تاثیرگذار بود که اشک از چشمان ایشان جاری شد و زمانی که به محضرشان شرفیاب شدیم، تعریف و تمجید ایشان خستگی چندین ساله را از تن اعضای گروه بیرون کرد.

کاظمی با اشاره به اینکه اثر اجرا شده حاصل تافیق دو برنامه با یکدیگر بوده است بیان داشت : در سال گذشته و در مراسم هفتم شهید حاج حسن دانش با همت جامعه قرآنی یزد اثری آماده و اجرا شد که اشعار فارسی آن توسط بانوی شاعره استان سرکارخانم عالیه محرابی واشعارعربی آن توسط  شاعر توانمند عرب زبان آقای صالح جادری سروده شده و کار آهنگسازی آن را نیز آقای فرید سعادتمند انجام داده بودند.

وی ادامه داد: به دلیل زیبایی آهنگ، اثر از سوی تهران برای اجرا در افتتاحیه مسابقات بین المللی قرآن کریم انتخاب شد که البته شعر آن از تهران  در رابطه با شهدای منا ارسال و سپس در آن مراسم به صورت پلی بک اجرا شد.

مدیر گروه قرآنی بین المللی بینات استان یزدادامه داد: البته برنامه  اجرا شده در محضر رهبرانقلاب  تلفیقی از این دو کار بود.

کاظمی از هدیه رهبر معظم انقلاب  به عنوان بهترین هدیه زندگی خود نام برد و گفت : هنوز هم حضور در محضر رهبر معظم انقلاب و صحبت با ایشان برایم باورنکردنی است.

وی در پایان ابراز امیدواری کردهنر مقدس مدیحه سرایی و تواشیع با حمایت مسئولان  روز به روز در استان گسترش پیداکرده و بتواند جوانان علاقه مند و مستعد را در این زمینه جذب کند.

گفتنی است گروه بین المللی بینات از سال 1380فعالیت خود را اغاز کرد و توانست با درخشش اعضای 10نفره خود از سوی شورای عالی قرآن دو مرتبه به مسابقات بین المللی اعزام و روز کذشته نیز در اجرایی مشترک با گروه قرآنی ثقلین پس از 23سال به عنوان نماینده  استان یزد در محضر رهبر فرزانه انقلاب  به اجرای برنامه بپردازد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار