پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو شورا در واکنش به اظهارات رئیس شورای شهر یزد:


عضو شورای شهر یزد با بیان اینکه متاسفانه تصمیم گیری در شورا منحصر به تصمیمات رئیس شورا شده است ابراز داشت: تنگ نظر نیستیم و قطعا ما هم برای ارتقای شهرمان دغدغه مندیم اما با انجام کار غیرقانونی مشکل داریم.

مرتضی شایق در مصاحبه با یزدامروز؛ در واکنش به اظهارات رئیس شورای شهر یزد مبنی بر اینکه سفرهای اعضا به شهرهای دیگر کشورها با هزینه شخصی به منظور ارتقا شهر یزد است گفت: متاسفانه آقایان شورا را با اداراه اشتباه گرفته اند درست است که در یک اداره هر چه رئیس بگوید باید دیگران عمل کنند اما شورا به صوت شورایی اداره می شود و سیسیتم مدیریتی متفاوتی دارد.

نائب رئیس سابق شورای پنجم افزود: اگر به واقع این سفرها در راستای ارتقای شهر است چرا در صحن علنی مطرح نمی شود تا نظر دیگر اعضا نیز در این خصوص دریافت شود و در صورت تصویب به این شهرها سفر کنند؟

وی با بیان اینکه در سفر روسیه آقایان پیشنهاد سفر را در شب سفر و به عنوان آخرین پیشنهاد در صحن علنی مطرح می کنند در حالی که آقای قمی از قبل به این کشور رفته و سفید هم تمامی مقدمات سفر را انجام داده است مگر نباید مصوبات شورا به تائید فرمانداری یزد برسد که خود یک پروسه ده روزه را میطلبد؟

شایق ادامه داد: در سفر اوکراین وقتی با اعتراض بنده پیشنهاد کنار گذاشته می شود و آقای سفید اعلام می کند ویزایش به احتمال زیاد آماده نشود متوجه شدیم آقایان بلیط پرواز هم رزرو کردند و نکته جالب اینکه علی رغم اینکه این سفر مصوبه ای ندارد به صورت غیرقانونی انجام می شود و جالبتر اینکه می گویند برای بازدید طرح تصفیه فاضلاب رفتیم اما در دنیا آنچه مرسوم است اینکه شرکت سرمایه گذار برای سرمایه گذاری به شهر هدف خود سفر می کند و پس از بررسی جوانب کار قرارداد همکاری می بندند.

عضو شورای شهر یزد با بیان اینکه متاسفانه تصمیم گیری در شورا منحصر به تصمیمات رئیس شورا شده است ابراز داشت: تنگ نظر نیستیم و قطعا ما هم برای ارتقای شهرمان دغدغه مندیم اما با انجام کار غیرقانونی مشکل داریم.

وی تاکید کرد: آقایان باید به صورت شفاف دستاوردهای سفرها را اعلام کنند ما مخالفتی برای انجام سفربه کشورهای دیگر نداریم پیشنهادات را به صحن علنی بیاورند و مصوب کنند، نه تنها هزینه سفر دریافت می کنند بلکه حق ماموریت هم خواهند گرفت.

شهردار سابق یزد تصریح کرد: سوابق شغلی بنده در دوران تصدی پست شهرداری و شورای چهارم مشخص است من مخالف با ارتقا شهر نیستم برای نمونه امروز جایگاه های CNG در سطح شهر همه در دوران شهرداری بنده راه اندازی شده به گونه ای که در تنها شهری که صف خودروهای گازسوز وجود ندارد یزد است.

وی در پایان گفت: خوشبختانه مردم یزد مردمی فهیم هستند و سرشان درحساب و کتاب بوده و قطعا می دانند چه کسی در راستای ارتقا شهر تلاش می کند.

انتهای پیام/ح






آخرین اخبار آخرین اخبار