پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرماندار يزد در جمع نمايندگان فرماندار مطرح کرد

توجه به قانون؛ رويكرد اصلي در انتخابات


فرماندار يزد گفت: نمايندگان فرماندار می بایست به قانون توجه ويژه داشته باشند و با پرهيز از برداشت شخصي در رابطه با مسائل گوناگون، براساس دستورالعمل و آئين نامه ها اقدام نمايند.

به گزارش یزدامروز به نقل از روابط عمومي فرمانداري يزد،«محمود شاكري شمسي» در جمع نمايندگان فرماندار با اشاره به برگزاري همزمان پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: با اعلام اسامي نهايي نامزدهاي هر دو انتخابات فرآيندهاي مربوط به آن روزهاي پاياني رسيده است.

فرماندار يزد با بيان اينكه شهرستان يزد آماده برگزاري انتخابات است افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده دوره هاي آموزشي ويژه اعضاي شعب به پايان رسيده و قرار است طي سه دوره كليه نمايندگان فرماندار نيز آموزش هاي لازم در رابطه با حوزه مسئوليت خود فرا بگيرند.
رئيس هيأت اجرايي انتخابات شهرستان يزد با اعلام اينكه مهمترين تلاش دولت تدبير و اميد در سال جاري برگزاري انتخابات قانونمند و با حضور گسترده مردم است گفت: برگزاري همزمان دو انتخابات مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي براي اولين بار انجام مي شود كه با توجه به جايگاه ارزشمند هر دو مجلس قطعاٌ اين انتخابات از بعد داخلي و خارجي از درجه اهميت بالايي برخوردار است.
وي تصريح كرد: حضور پرشور مردم در انتخابات با اقتدار و امنيت كشور گره خورده است كه در اين راستا همگان بايد در اين عرصه حضور داشته باشند.
" شاكري شمسي " با اعلام اينكه در مجموعه دولت و به تبع آن شهرستان يزد رويكرد اصلي در رابطه با انتخابات قانون مداري است افزود: نمايندگان فرماندار  بايد به اين اصل توجه ويژه داشته باشند و با پرهيز از برداشت شخصي در رابطه با مسائل گوناگون، براساس دستورالعمل و قوانين اقدام نمايند.
عالي ترين مقام  اجرايي شهرستان يزد بر حفظ رأي مردم به عنوان حق الناس تأكيد كرد و ابراز داشت: نمايندگان فرماندار و اعضاي شعبه حافظان رأي مردم هستند و اگر مي خواهيم به اعتماد مردم لطمه اي وارد نشود بايد به خوبي از اين امانت ها پاسداري كنيم.
فرماندار يزد در خصوص برقراري امنيت شعب اخذ رأي نيز اظهار داشت: با هماهنگي هاي صورت گرفته با نيروي انتظامي، سپاه و بسيج چينش نيروهاي امنيتي در حال انجام است و در انتخابات هاي گذشته نیز به لطف خدا وند و هوشياري مسئولين همه انتخابات ها در كمال آرامش و امنيت بالا برگزار شده است.
وي با بيان اينكه مردم برگزار كننده اصلي انتخابات هستند تصريح كرد: تشكيل هيأت هاي اجرايي، اعضاي شعبه و نمايندگان فرماندار همگي از خود بدنه جامعه و از اقشار مختلف بوده است.
" شاكري شمسي " در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار توجه جدی نمايندگان فرماندار به موضوع زمان شد و خاطرنشان ساخت: همه مراحل انتخابات براساس برنامه زمان بندی است و  ضرورت دارد تا در روز انتخابات به زمان آغاز و پایان اخذ رأی توجه ویژه شود.
فرماندار يزد  با اشاره به اينكه رعايت اصل بي طرفي توسط مجريان و برگزار كنندگان انتخابات امري مهم و ضروري است اظهار داشت: نمايندگان فرماندار بايد در زمان برگزاري انتخابات تنها به وظايف و امور محوله خود براساس قانون پرداخته و از هرگونه جانبداري از شخص و گروه خاصي پرهيز نمايند.
" شاكري شمسي " در پايان با اعلام اينكه بيشترين تعداد شعب اخذ رأي و بالاترين حجم فعاليت هاي مربوط به انتخابات در شهرستان يزد انجام مي شود افزود: چك ليستي از مهمترين وظايف نمايندگان فرماندار در روز اخذ رأي در حال تدوين است كه همراه با صندوق ها و تعرفه تحويل داده خواهد شد.


آخرین اخبار آخرین اخبار