پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی یزد:

توزیع آب بسته بندی در روستاهای یزد/افتتاح ۱۴ مجتمع آبرسان در استان


مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان گفت: شروع توزیع آب بسته بندی در روستاهای بخش نیر یزد آغاز شده است و در ادامه با استقبال روستاییان، در بقیه روستاهایی که برای تامین آب آشامیدنی با مشکل مواجه هستند، آب توزیع خواهد شد.

به گزارش یزدامروز؛ مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، اظهار کرد: بسیاری از روستاهای استان به دلیل کاهش بارندگی و قطع شدن منابع آب، با بحران جدی روبه‌رو هستند به طوری که آب مورد نیاز آنها از منابع خارج از روستا تامین می‌شود.

محمد فاتحی رویکرد فعلی این شرکت را توزیع آب بسته بندی بین روستاییان برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی عنوان کرد و افزود: این آب در ظروف ۲۰‌لیتری در قالب آب آشامیدنی از سوی بخش خصوصی تولید و توزیع می‌شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر شروع توزیع، در روستاهای بخش نیر آغاز شده است و در ادامه با استقبال روستاییان، در بقیه روستاهایی که برای تامین آب آشامیدنی با مشکل مواجه هستند، آب توزیع خواهد شد.

فاتحی افزود: این طرح از مردادماه امسال آغاز و 600 ظرف آب در این ماه توزیع شده است و هزینه تولید وتوزیع آب برای یک ظرف ۲۰ لیتری 800 هزار تومان است، در صورتی که اگر مردم بخواهند این آب را از بازار تهیه کنند، باید مبلغ 8 هزار تومان پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه بحران آب روز به روز جدی تر می‌شود از این رو سیاست اصلی این شرکت برای تامین آب آشامیدنی روستاییان، تکمیل مجتمع‌های آبرسانی است تا به این ترتیب منابع آبی پایداری بهتری پیدا کنند، اذعان کرد: اکنون 32 مجتمع آبرسانی در انتظار تکمیل است. امسال ۱۴ مجتمع آبرسانی به بهره‌برداری خواهد رسید که ۱۱۲ روستا با جمعیت ۱۸۰ هزار نفر را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار آخرین اخبار