پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر سازمان تعاون روستایی یزد خبر داد

توزیع 880 تن انواع میوه شب عید،در استان یزد


مدیر سازمان تعاون روستایی یزد، گفت: از آنجا که کمبودی در وضعیت کمیت میوه دیده نمی شود فعلاً قصد توزیع مجدد میوه یارانه ای در استان را نداریم ولی اگر این احساس نیاز به وجود آید مسلماً اقدام مناسب صورت می گیرد.

به گزارش یزد امــــــروز، علی جهازی مدیر سازمان تعاون روستایی یزد در گفت و گو با خبرنگار عصر فرهنگ، در خصوص فعالیت های این سازمان برای تهیه میوه شب عید مردم استان یزد، اظهار داشت: سازمان تعاون روستایی یزد تا کنون دو مرحله توزیع میوه یارانه ای در قالب تنظیم بازار را در برنامه داشته که به موجب آن تا کنون 800 تن پرتقال و 80 تن سیب در سطح استان توزیع شده است.

 

وی افزود: در مرحله اول در روزهای 28 و 29 اسفندماه در تمامی میوه فروشی های شهر یزد و مراکز منتخب شهرستان ها پرتقال تامسون با قیمت هرکیلو 29 هزار ریال، پرتقال والنسیا 35هزار ریال و سیب 25 هزار ریال توزیع شده است.

 

جهازی ادامه داد: در نوبت دوم که از پنج شنبه آغاز شد ابتدا در فروشگاه های زنجیره ای سطح شهر نظیر فروشگاه های رفاه، تریکو و محمد رسول الله اقدام به توزیع پرتقال از قرار هر کیلو 57هزار ریال  شد.

 

این مقام مسئول ادامه داد: به منظور رفاه حال شهروندان از امروز در تمام خیابان های شهر یک و یا دو میوه فروشی به عنوان واحدهای منتخب اقدام به توزیع این میوه ها خواهند کرد.

 

وی با اشاره به به برخی اعتراضات در مورد کیفیت محصولات تنظیم بازار، گفت: مقداری از پرتقال های امسال از نوع تامسون بوده اند که شاید با توجه به ذائقه یزدی ها از نظر آنها تامسون پرتقال مرغوبی نباشد ولی در بسیاری از استان ها پرتقال تامسون به عنوان میوه ای لوکس و مرغوب شناخته می شود.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی یزد، تاکید کرد: از آنجا که امسال کمبود سیب کمتر احساس می شد، به لحاظ کمی مقدار کمتری وارد استان شد. از لحاظ کیفی هم 50 تن از این مقدار از دماوند با کیفیت بسیار عالی وارد استان شد و 30 تن هم از سردخانه های استان یزد خریداری شد که متاسفانه کیفیت مناسب را نداشت و از سطح بازار جمع آوری شد.

 

وی اعلام کرد: از آنجا که کمبودی در وضعیت کمیت میوه دیده نمی شود فعلاً قصد توزیع مجدد میوه یارانه ای در استان را نداریم ولی اگر این احساس نیاز به وجود آید مسلماً اقدام مناسب صورت می گیرد.

 

این مقام مسئول، تصریح کرد: سازمان بازرسی سازمان بازرگانی مسئول نظارت بر عرضه این میوه ها مطابق با قیمت های مصوب است. در عین حال سامانه 124 به صورت شبانه‎روزی آماده پاسخگویی به گزارش‎ها و شکایت‎های مردمی است.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: از آنجا که امسال اولین سالی است که توزیع میوه یارانه ای در قالب تنظیم بازار به عهده سازمان تعاون روستایی گذاشته شده مسلماً ضعف هایی داشته ایم. امیدوارم با کمک ها و پیشنهادات همشهریان این ضعف ها در سال آینده به حداقل برسد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار