پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد خبر داد

تولید روزانه بیش از 700 تن زباله توسط یزدی ها


معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: استان یزد روزانه بیش از 700 تن تولید زباله خانگی و شهری را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش یزدامروز؛ معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه سرانه تولید زباله در یزد به ازای هر نفرنیم کیلو تا 700 گرم روز می باشد اظهار کرد: استان یزد روزانه بیش از 700 تن تولید زباله خانگی و شهری را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی افزود: اداره حفاظت محیط زیست  یزد به عنوان دبیر کارگروه مدیریت پسماند در شهرستان های استان طرح های مطالعاتی انجام گرفته که در بعضی از شهرستان های به مرحله نهایی و اجرای طرح رسیده است.
محمدرضا کوچک زاده در خصوص بحث دفع زباله در شهرستان یزد گفت: سایت یزد با مدیرت خوب در دفع زباله ها توانسته است موفق باشد که اخیرا کارخانه کمپوست شهرداری نیز راه اندازی شده و زباله های خشک جداسازی و کمپوست شده و زباله های تر نیز تبدیل به کود می شود.
وی با بیان اینکه در استان بیشتر در مکان های یلاقی با مشکل دفع زباله روبرو هستیم افزود: شهرستان تفت با توجه به موقعیت مکانی آن با مشکل اساسی دفع معمولی و نا مناسب بهداشتی زباله روبرو هست که دراین رابطه دو پیشنهاد شده که یکی بحث انتقال زباله به یزد و دیگری شناسایی مکانی از طریق مدل ها و نرم افزارهای علمی برای دفع زباله ها می باشد.
کوچک زاده به بودجه بسیار ضعیف سازمان محیط زیست در خصوص مسائل آموزشی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: بنده به عنوان یک کارشناس محیط زیست معتقد هستم وقتی امکانات کافی برای آموزش و مسائل فرهنگی محیا باشد می توانیم شاهد یک نسل خوب و حافظ محیط زیست در آینده باشیم.
وی به فعالیت های آموزشی در زمینه ی آگاه سازی مردم در خصوص محیط زیست اشاره کرد افزود: اداره حفاظت محیط زیست یزد در این راستا در مناسب ها مرتبط در سال آموزش ها ی موثری در سطح مدارس داشته است و به دنبال همکاری با آموزش و پرورش در خصوص مطالب آموزش محیط زیست به عنوان سرفصلی برای دانش آمزان است.
وی ادامه داد: اداره حفاظت محیط زیست یزد در حوزه پژوهش سه پژوهشگر برتر محیط زیست در استان را شناسایی کرد که در نمایشگاه بین المللی محیط زیست طراح های آنها در خصوص آب، هوا و فاظلاب نظرات دیگران را به خود جلب کرد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار