پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی شورای شهر یزد خبر داد

تولید روزانه 900تن نخاله ساختمانی و 300 تن زباله در یزد/ نقاط قوت و ضعف شورای پنجم


سخنگوی شورای شهر یزد از تولید روزانه 900تن نخاله شاختمانی و 300 تن زباله در یزد خبر داد و گفت: در سالیان نه جندان دور یزد مردمان یزد هیچ گونه زباله ای تولید نمی کردند اما امروزه این حجم زباله تهدیدی جدی برای زندگی در شهر یزد به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ محسن عباسی هرفته شب گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رویکرد شورای پنجم از ابتدا توسعه زیر ساخت های فرهنگی یزد  بوده گفت: در تدوین بودجه شهرداری یکی از محورهایی که مد نظر قرار گرفته توجه به بحث فرهنگی است.

سخنگوی شورای شهر یزد افزود:برهمین اساس بسیاری از طرح‌های عمرانی این دوره شورای شهر،به منظورتأمین زیرساخت‌های فرهنگی تدوین و در دستور کار قرار گرفته ضمن اینکه   بودجه امسال شهرداری یزد در مقایسه با سال قبل ، از هدفمندی و هماهنگی بیشتری برخوردار است.

عباسی با اشاره به این مطلب که امروز شورای پنجم توانسته گفتمان پیاده محوری را در بین مردم  به یک گفتمان غالب مطرح کند گفت: یکی از محورهای جدی این شورا برای اختصاص بودجه سالانه شهرداری توجه پیاده محوری است و معتقدیم این محور می تواند به توسعه گردشگری نیز کمک کند چرا که گردشگران خارجی بسیار از پیاده روی در بافت تاریخی لذت می برند.

وی اضافه کرد: مهمترین راه توسعه شهر یزد تقویت گردشگری بوده  و باور اعضای شورای شهر یزد نیز  بر تحقق این شعار استوار است از این رو  باید در مسیر تقویت زیرساخت‌های یزد در حوزه گردشگری حرکت کنیم.

راه اندازی نرم افزار موبایلی اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر از راه اندازی نرم افزار موبایلی اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی از ابتدای مهر ماه خبر داد و ابراز داشت: یکی از برنامه های اساسی در مبحث پیاده محوری تقویت  حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌های آن است که راه اندازی این نرم افزار می تواند به ترغیب مردم در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی موثر باشد.

عباسی  یکی از راهکاری تحقق اهداف پیاده محوری در یزد را تکمیل رینگ میانی شهر دانست و گفت: این رینگ میانی از ابتدای ورودی دروازه قرآن آغاز شده و از دو مسیر بلوار استقلال و دانشجو در میدان شهدای محراب به یکدیگر میرسند و فضای میانی این رینگ جهت پیاده محوری مهیا در نظر گرفته شده و به همین منظور در بودجه سال جاری مبلغ  10 میلیارد تومان به این مهم اختصاص پیدا کرده است.

عضو شورای شهر یزد بازپیرایی پارک‌های موجود سطح شهر یزد، روان سازی ترافیک شهری و ساماندهی تابلوهای سطح شهر از دیگر اقدامات شورای پنجم عنوان کرد و گفت: به دلیل اینکه امکان ایجاد پارک جدید با توجه به مسئله آب وجود نداشت تصمیم به بازپیرایی پارک های موجود کردیم که یکی از این پارک ها پارک باغ ملی بود  و امروزه مورد استقبال بسیاری از خانواده ها قرار گرفته است.

وی در خصوص جمع آوری تابلوهای سطح شهر هم گفت: علی رغم همه فشارها تمامی تابلوهای سطح شهر به غیر از تابلوی پزشکان و وکلا از سطح شهر جمع آوری شده و  کسانی که بعد از این بخواهند تابلویی نصب کنندباید بر اساس آیین نامه نصب تابلوها، اقدام کنند.

تولید روزانه 900 تن نخاله ساختمانی و 300 تن زباله در یزد 

سخنگوی شورای شهر در بخش دیگری ازسخنانش از تولید روزانه 900 تن نخاله ساختمانی و 300 تن زباله در یزد خبر داد و گفت: در سالیان نه جندان دور مردمان یزد هیچ گونه زباله ای تولید نمی کردند اما امروزه این حجم زباله، تهدیدی جدی برای زندگی در شهر یزد به شمار می رود.

عباسی در ادامه گفتمان‌سازی در مدیریت شهری، شفاف‌سازی به منظور جلوگیری از رانت اطلاعاتی و برندسازی یزد در سطح ملی و بین المللی را از نقاط قوت شورای پنجم برشمرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد  در خصوص نقاط ضعف این شورا هم گفت: در زمینه روابط بین‌الملل و برخورد با تخلفات ساختمانی ضعیف  عمل کردیم هرچند ضعف در زمینه برخورد با تخلفات ساختمانی به شورا بازنمی گردد و بیشتر به دلیل شرایط خاص اقتصادی است که تلاش شده با مردم مدارا شود.

وی تصریح کرد: البته ارزان بودن تخلف هم دلیل دیگر است که اگر شخصی منزل خود را بدون پروانه بسازد و به کمیسیون ماده 100 معرفی شود مبلغ جریمه ای که پرداخت می کند از  هزینه صدور پروانه ارزانتر است.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار