پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اعلام کرد:

تکذیب ممانعت از ورود دختران چادری به جلسات امتحان


دانافر گفت: موضوع مطرح شده در خصوص حضور دانش آموزان دختر بدون پوشش چادر در امتحانات نهایی مورد تایید نمی باشد.

عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز عنوان کرد: موضوع مطرح شده در خصوص حضور دانش آموزان دختر بدون پوشش چادر در امتحانات نهایی اصلا مورد تایید نمی باشد و سال گذشته نیز همچون شایعه ای مطرح شد که بنده شخصا رصد کردم و به هیچ وجه این بحث درست نیست.
 
وی افزود: کاملا مدیران مدارس و رؤسای حوزه ها توجیه شده اند و دانش آموزان دقیقا با همان شرایطی که قبلا به مدرسه می رفتن با پوشش کامل که چادر بوده با همان شرایط در جلسات امتحان حضور پیدا می کنند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در ادامه بیان داشت: اگر در مدرسه ای این اتفاق افتاد باشد که بنده بعید می دانم با مدیر برخورد می شود و این مساله خط قرمز ما می باشد و مدیران مدارس دخترانه ما کاملا توجیه هستند. در آموزش و پرورش اصلا این موضوع مطرح نیست و در جلسات متعددی که برگزار شده به روسای شهرستان، مناطق و روسای حوزه های امتحانات نهایی هم کاملا متذکر شدیم که به هیچ وجه نه خانواده ها و نه دانش آموزان را تحت فشار قرار ندهند و حتی اگر خود دانش اموز نیز در این موضوع رعایت پوشش را نداشته باشد رئیس حوزه و مدیر مدرسه مکلف هستند که طبق آئین نامه اجرایی مدارس دانش آموزان را به رعایت حجاب کامل اسلامی مکلف کنند.
 
دانا فر در پایان در خصوص شهریه سرویس مدارس اظهار داشت: ما بعنوان یک عضو کارگروه ماده 18 هستیم و متولی کارگروه معاونت عمرانی استانداری هست و با توجه به اینکه مؤسسات هم ضرر و زیان دیده بودند در این کارگروه تصمیم گرفته شد که اگر بخواهند شهریه اسفندماه هم به آنها پرداخت نشود بسیار متضرر می شوند کارگروه مصوب کرد و به ما ابلاغ کرد و ما هم بخشنامه کردیم برای مدیران مدارس که شهریه اسفندماه سرویس مدارس پرداخت شود و این تصمیم آموزش و پرورش نیست. در کارگروه مصوب شد که دو سوم شهریه برگشت داده شود چون راننده ها و مؤسسات تقصیری نداشتند که این حادثه اتفاق افتاد، آنها قرارداد بسته و برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده بودند و چون متضرر شده بودند و نمی توانستند که بلافاصله فضای کسب و کار جدیدی برای خودشان ایجاد کنند احتمالا کار گروه ماده 18اینگونه مصوب کرده که هر چه از والدین گرفته اند دوسوم آن را به رانندگان بدهند و یک سوم که فروردین، اردیبهشت و خرداد هست به والدین بازگردانده شود.
 
انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار