پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اتحادیه صنف پوشاک یزد خبر داد

ثبات و آرامش دربازار شب عید پوشاک یزد


رئیس اتحادیه صنف پوشاک یزد گفت: قیمت پوشاک در یزد هیچ تغییری نداشته است و با توجه به در اولویت بودن سلامتی و کاهش تقاضای مردم حتی قیمت‌ها با کاهش نیز همراه بوده است.

علی عزیزی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، در خصوص وضعیت بازار پوشاک یزد گفت: تا چند روز پیش و با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و شب عید رونق خوبی بر بازار پوشاک یزد حکفرما بود اما با توجه به شیوع بیمار کرونا، مردم از خانه بیرون نمی‌آیند و استقبال مردم و اقدام آنها برای خرید پوشاک عید کم شده است.
 
وی با بیان اینکه جو روانی ایجاد شده براثر شیوع بیماری کرونا و در اولویت بودن سلامتی برای مردم، رونق بازار پوشاک عید را نسبت به سال گذشته کاهش داده است، افزود: قیمت پوشاک در یزد هیچ تغییری نداشته است و با توجه به کاهش تقاضای مردم حتی قیمت‌ها با کاهش نیز همراه بوده است.
 
رئیس اتحادیه صنف پوشاک یزد با بیان اینکه به اعضای اتحادیه و کسبه توصیه شده اصول بهداشتی را برای پیشگیری از بیمار کرونا و جلب نظر مردم برای خرید رعایت کنند، عنوان کرد: قیمت پوشاک برای این ایام شب عید افزایشی نخواهد داشت مخصوصا با توجه به شرایط خاصی که به دلیل بیماری کرونا به وجود آمده است و حتی به تعطیلی نمایشگاه بهاره نیز منجر شده است، قیمت‌ پوشاک پایین‌تر نیز آمده است.
 
عزیزی با بیان اینکه اکثر پوشاک موجود در بازار تولید داخل است، تصریح کرد: از دو سال گذشته با توجه به افزایش نرخ ارز و مقابله با ورود کالای قاچاق، اجناس خارجی به ندرت در بازار دیده می‌شود، اجناس خارجی که قبلا وارد می شد نیز اغلب چینی و بی کیفیت بود و استقبالی از سوی مردم صورت نمی‌گرفت در حالی که اجناس ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.
 
وی در خصوص عرضه پوشاک نامتعارف گفت: به اعضای اتحادیه پوشاک و کسبه تذکرات لازم در خصوص عرضه پوشاک نامتعارف داده شده تا از عرضه این نوع پوشاک بپرهیزند، البته با توجه به مذهبی بودن شهر یزد و عدم استقبال مردم دارالعباده به ندرت پوشاک نامتعارف در یزد دیده می‌شود و مردم نیز تمایلی به خرید آنها ندارند.
 
عزیزی با بیان اینکه هم اکنون تقریبا یک هزار و 400 واحد عضو اتحادیه پوشاک در یزد هستند، ادامه داد: با توجه به حضور نیروهای بازرسی و اتحادیه در سطح شهر، با واحدهایی که بدون پروانه کسب فعالیت داشته باشند برخورد می‌َشود و باید برای دریافت مجوز و پروانه کسب اقدام کنند.
 
انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار